Виставка Романа Василика відкриється завтра у Музеї ЛНАМ

0
94
Виставка Романа Василика відкриється завтра у Музеї ЛНАМ

Завтра, 8 жовтня 2020 року, о 13:00 в Музеї Львівської національної академії мистецтв (головний корпус, 2 поверх, вул. Кубійовича, 38) відбудеться відкриття виставки рисунків професора кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Романа Василика “Рисунки з мандрів”.

Роботи виконані в різний період творчості у різних графічних техніках під час мандрів в Україні та багатьох країнах світу. Окрім рисунків виконаних олівцем та кульковою ручкою, на виставці також представлені екслібриси та проєкти двох Антимінсів: для Владики Павла Василика та Патріарха Любомира Гузара (2009 р.), виконані в техніці лінориту та ситодруку.

Роман Василик Народився 1947 р.н. У 1968р. закінчив Ужгородське художнє училище ім. Ерделі. У 1973р. закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (тепер Львівська Національна академія мистецтв). Вчителі в фаху: К.Звіринський, М.Яців, В.Овсійчук. З 1997 до 2000р. — завідувач кафедри проектування інтер’єрів Львівської академії мистецтв. Народний художник України. Завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської Національної академії мистецтв, професор. Нагороджений Грамотою та Орденом Верховних апостолів Петра і Павла Папою Римським Бенедиктом, Благословенною грамотою Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Благословенною грамотою Патріарха Української греко-католицької церкви Любомира Гузара, Почесною грамотою Президента України, Орденом Петра Могили. Нагороди від українських посольств Англії, Італії, Бразилії, Австралії та Польщі, Університету штату Парана (Бразилія), Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України. Почесний професор Університету Парана (Бразилія). Голова Української Спілки іконописців. Художник. Працює в галузі сакрального мистецтва (комплексне оформлення храмів, іконопис), станкового малярства, проектування інтер’єрів, екслібрису.

Наталка СТУДНЯ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.