Виставка “Інакші. Дисиденти Східної України” відкрилась в «Тюрмі на Лонцького»

566
Виставка “Інакші. Дисиденти Східної України” відкрилась в «Тюрмі на Лонцького»

В четвер, 10 вересня 2015 року у Львові,  в приміщенні Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”, що на вул. С. Бандери, 1, відкрилась виставка “Інакші. Дисиденти Східної України”. Організатором виставки виступає Харківська правозахисна група (учасники: Ігор Калинець, Василь Овсієнко, Зорян Попадюк, Мирослав Маринович).

Дисидентський рух в України може розглядатися як етап національно-визвольної боротьби. Характерною рисою дисидентства є використання ненасильницьких методів спротиву.
Дисидентами ставали абсолютно різні люди із різними поглядами, а у якості причин бути незгодним із тоталітарним режимом найчастіше виступали зіткнення з несправедливістю, жорстокістю і лукавством радянської влади.

Відкриття виставки “Інакші. Дисиденти Східної України”
Відкриття виставки “Інакші. Дисиденти Східної України”

Основні форми дисидентської діяльності — розповсюдження самвидаву, збір і розповсюдження інформації про репресії, петиції до органів влади та міжнародних організацій тощо.

Радянська влада намагалася придушити дисидентський рух шляхом репресій — ув’язнення його представників (найчастіше за ст. 62 КК УРСР «Антирадянська агітація і пропаганда» та ст. 187-1 КК УРСР «Поширення завідомо неправдивих вигадок, що порочать радянський державний і суспільний лад»), за допомогою методів каральної психіатрії, звільнення з роботи тощо.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.