Виставка “Ікони на ящиках з-під набоїв: Мистецтво, що перетворює смерть на життя” експонується у Львові

1260

Всього лише кілька днів, з 22 до 30 квітня 2015року , у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького перебуватиме мандрівна благодійна виставка ікон, що зображені на ящиках з-під набоїв. Її автори українські художники, які вирішили створити роботи на матеріалі, що побував у зоні бойових дій, таким чином збирають кошти для лікування поранених героїв.

Зараз у Львові експонується лише частина виставки, яка приїхала з польського Любліна. Інша частина поїхала у Німеччину. Ініціатор проекту іконописець, художник Олександр Клименко уточнив, що експозицію уже мали змогу оглянути у декількох містах України.

«Сам проект розпочався на початку Великого посту. Він відкрився у Софії Київській. Потім ця виставка переїхала у Верховну Раду. Після цього вона була у кількох містах України: у Вінниці і,що важливо для нас, Маріуполі. Потім виставка була у Любліні», – розповів художник.

«Я поїхав у добровольчий батальйон і побачив, що ящики від набоїв схожі на дошки, на яких ми працюємо: на вигляд вони дуже давні. Тому я захотів написати на них ікону. Потім запросив двох художників, і ми працюємо над цим проектом і зараз», – розповів художник.

За словами іконописця, цей проект є дуже важливим та символічним.

Мандрівна виставка "Ікони на ящиках з-під набоїв: Мистецтво, що перетворює смерть на життя"
Мандрівна виставка “Ікони на ящиках з-під набоїв: Мистецтво, що перетворює смерть на життя”

«Ці дошки воювали. Їх привезли з Дебальцевого і Пісків. Дуже важливо, що дошки збирали солдати. Тому це наш спільний проект – митців і бійців. Для нас це неймовірно важливо, – розповів Олександр Клименко. – Також виставкою ми хочемо вивести війну з поля віртуального – ми переживаємо її віртуально у комп’ютері – через ікони, які є свідками цих подій. Ми хочемо і, навчивши не викидати дошки, зробивши їх цінністю, ставитись до наших героїв так само – не кидати їх напризволяще».

Кожну ікону, яка представлена на експозиції можна купити. Кошти від продажу йдуть на підтримку Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова (ПДМШ). За два місяці існування проекту вдалось зібрати 320 тис. грн.

«Ми проаналізували, скільки помирає солдат, і дійшли висновку, що немає достатньо військових шпиталів, де б пораненому бійцю відразу на передовій могли зробити операцію і врятувати життя», – розповів Олександр Клименко.

Остап Лозинський додав, що проект постійно оновлюється: постійно домальовуються твори.

«Дошки з-під набоїв воїни спеціально зберігають. Вони їх відправляють у Київ, щоб на них малювали ікони. Проект є активним і має своє життя: він постійно поновлюється, залучаються нові художники. Львівським іконописцям також запропонували долучитися», – розповів він.

Виставка у Львові закінчується 30 квітня. Після міста Лева експозиція помандрує у Німеччину, Чехію, Францію, Угорщину.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.