Виставка художнього проекту Петра Бевзи «Йордань» відкрилась у Львові (відео)

610
Виставка художнього проекту Петра Бевзи «Йордань» відкрилась у Львові

У вівторок, 7 березня 2017 року, о 16.00, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття Виставки художнього проекту Петра Бевзи «Йордань».

На експозиції представлено понад 30 робіт митця. Всі вони виділяються своєю яскравістю і твердим характером художника. У 2016 році проект експонувався у Нью-Йорку, пізніше в Києві та Одесі.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Виставковий проект, до якого п. Петро йшов багато років, автор реалізував широко і в Америці, і в Україні. Цей проект дав можливість ознайомитися глядачеві на різних континентах, в різних містах України з творчістю Петра Бевзи, який має надзвичайне чуття митця високого ґатунку, митця з великої букви. І сьогодні таку змогу мають львів’яни, адже багато років у Львові мова йшла про те, що немає музею сучасного мистецтва, сучасне мистецтво мало виставляється. Тобто, за останні роки ми, по мірі можливостей, в тому надолужуємо певні прогалини і твори Петра Бевзи теж лишаться назавжди в збірці Національного музею і займуть почесне місце в постійній експозиції”, – сказав генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан.

Український маляр, професор, заслужений діяч мистецтв України, народний художник України, академік Академії мистецтв України Любомир Медвідь звернув увагу на актуальність та важливість безпредметного малярства для львівських митців та мистецтвознавців в на оригінальний та якравий формат робіт Петра Бевзи.

Любомир Медвідь
Любомир Медвідь

“Петро Бевза представляє нам ті наші уявлення, які містяться у сфері безпредметного малярства, який є надзвичайно предметним та надзвичайно дотичним до наших запитів, до наших інтересів, до наших тривог. Петро Бевза є небайдужою людиною і все що він закладає у свої полотна, він закладає від нашого імені і це сильна сторона його мистецтва. Він не просто естет, не простолюдина, котра знає, що може зробити в форматі, він жадає, щоб формат працював. І його формат у дуже багатьох випадках працює інтенсивно і яскраво”, – прокоментував Любомир Медвідь.

Сам художник підкреслив що для нього дуже важливо що його виставка художнього проекту  «Йордань» відкрилася саме у Львові і в такому знаковому музеї, музеї імені митрополита Андрея Шептицького. Також пан Петро подякував львівським художникам за високу оцінку його робіт.

Петро Бевза
Петро Бевза

“Для мене велика честь зробити виставку в цих стінах у Львові. І найперше я вдячний Митрополиту Андрею Шептицькому за те, що є такий музей, є ці стіни. Також мені дуже приємно чути такі слова від кращих художників і мистецтвознавців, яких я дуже шаную. Приємно відчувати цю атмосферу, до якої теж намагався трошки долучитися”, – поділився враженнями художник Петро Бевза.

Виставка художнього проекту Петра Бевзи «Йордань»  експонуватиметься у залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) до 28 березня 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.