Виставка бійця «Азову» Олександра Канібора відкрилась у Львові (відео)

2635
Виставка бійця «Азову» Олександра Канібора відкрилась у Львові

Вчора, 12 квітня 2016 року, у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7) відкрилася  виставка з 17 малярських полотен (2009-2016) самобутнього художника Олександра Канібора.

Боєць «Азову» Олександр Канібор брав участь у боях за звільнення Маріуполя, Мар’їнки, а також Широкіного. А його позивний на війні ― «Художник». Олександр Канібор не лише добре воює, а й малює.

Олександр Канібор
Олександр Канібор

Улюбленим твором Олександра є поема І. Котляревського “Енеїда”. Часто своїх товаришів по зброї він малює як персонажів поеми. Козацька стихія заполонила творчу уяву митця, тому у його роботах вільний дух козацтва є головним мотивом. На полотнах художника в образах козаків ми бачимо його побратимів. У творах О. Канібора відчувається вплив народного мистецтва, зокрема у художньому вирішенні відомої іконографії Козака Мамая.

«Згадувалось мені чомусь із Котляревського, коли Низ з Евріалом, літературні образи, пішли в рутульський стан і знищили там ворогів. Нас з побратимами Майдану такі думки, звичайно, відвідували також..», ― уточнив митець, старший лейтенант полку «Азов» Олександр Канібор.

За два роки війни Олександр виявив себе не тільки як воїн, котрий з перших днів служби брав участь у боях за звільнення Маріуполя та Мар’янки, в Іловайській операції та Широкінському наступі, а й як непересічна творча особистість. Неодноразово згадувався його позивний і в пресі. Саме він і був тим «Художником», який співав разом з харизматичною Мар’яною Садовською в Маріуполі, а ще розмалював 8-метрові ворота урзуфської бази, долучившись до роботи наполегливої Ольги Черьомушкіної, яка розписала Петриківкою їм паркан. Результат їхніх зусиль увійшов до Книги рекордів Гіннесса.

Відкриття виставки Олександра Канібора
Відкриття виставки Олександра Канібора

Це той самий «Олександр К.», котрий написав у листопаді 2014 року «Портрет президента Литви Далі Грібаускайте» – прекрасної жінки і рішучого вольового політика, яка ще з часів Майдану послідовно підтримувала Україну. Цей твір полк «Азов» з почуттями поваги і вдячності подарував великій жінці-політику.

Відкриття виставки Олександра Канібора
Відкриття виставки Олександра Канібора

Він і є той «Маляр» – персонаж із нового роману «Чорне сонце. Дума про братів азовських» Василя Шкляра… Сьогодні Олександр Канібор продовжує військову службу на Сході. Він уже старший лейтенант полку особливого призначення «Азов», заступник комбата 1 БОП з питань культури. У вільний час малює, вчить мови. Мріє про перемогу України у війні і можливість долучитися до процесів зміцнення держави.

Виставка триватиме у художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької на вул. Листопадового Чину, 7 до 12 травня.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.