Всеукраїнський арт-проект «Код нації — справжня єдність» відкрився у Львові

683
Всеукраїнський арт-проект «Код нації — справжня єдність» відкрився у Львові

З 6 по 24 травня у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького триває благодійна виставка в рамках українського проекту «Код нації — справжня єдність». На ній разом з роботами митців з Донбасу та Криму експонуються роботи  львівських художників.

Проект реалізовують за підтримки громадської організації «Україна-Шлях Єдності» яку створили майже півроку тому вимушені переселенці з Донецької та Луганської областей для захисту законних соціальних, економічних, житлових, творчих, духовних та інших прав, свобод і інтересів людей, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України.

Люди, які беруть участь в проекті, – молоді художники, що походять з Донбасу і Криму. В межах виставки представлять понад 100 робіт талановитих сучасних митців, виконаних у різних мистецьких напрямках і стилях. У роботах також використали різні матеріали й техніки: живопис, графіка, кераміка, скло, шиття.

«Роботи, представлені в межах проекту, відображають його основний меседж. Ми – українські художники, позбавлені нашої малої Батьківщини, що в одну мить втратили друзів, рідних і свій дім, не хочемо втратити Батьківщину в глобальному значенні цього слова. Перебуваючи у викривленій реальності, ми не впали у відчай, не зрадили нашу рідну країну. Ми зібрались разом для того, щоб висловити свої почуття за допомогою мистецтва. У цьому проекті ми збираємось показати миру, що єдність – не в лозунгах, вона у людських серцях, що всі ми маємо спільні корені, всіх нас поєднує одне, найголовніше: ми – народ України. Також ми хочемо надати допомогу тим, хто потребує її понад усіх інших – дітям»,— розповідають організатори проекту.

Термін проведення виставки в кожному окремому місті – від 7 днів до 2 тижнів. У Львові виставка триватиме з 6 по 25 травня. На сьогоднішній день перша благодійна виставка в межах арт-проекту проходить у Дніпропетровську, в Музеї Українського живопису, в період 3 по 20 квітня.

В межах проекту буде проведено ряд виставок-продажів. Частина зібраних коштів буде спрямована до благодійних фондів для допомоги дітям з сімей переселенців з Криму та Донбасу, які потребують термінового лікування або реабілітації, а також дітям воїнів АТО. 

24 травня відбудеться благодійний художній аукціон, до участі в якому запрошуються потенційні благодійники і небайдужі мешканці Львова, для яких проблеми хворих дітей не є лише словами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.