Все більше храмів України стають жертвами зброї агресора

472
Мечеть султана Сулеймана Пишного в Маріуполі
Мечеть султана Сулеймана Пишного в Маріуполі

Продовжуємо відслідковувати тему руйнації храмів у не менш ніж восьми регіонах України, внаслідок збройних атак московитських військ. 25 березня Державна служба України з етнополітики та свободи совісті на офіційному сайті (https://dess.gov.ua/u-serednomu-dvi-na-den/) оприлюднила нові невтішні відомості про знищення духовних святинь різними видами зброї.

Відомство підрахувало, що в середньому дві культові споруди на день в зонах бойових дій зазнають пошкоджень, та навіть цілковитих руйнувань через рашистську зброю. Станом на 25 березня цифра становить щонайменше 59 споруд духовного значення в Київській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Сумський, Харківській та Чернігівській областях. Окрім переважної більшості православних храмів Московського патріархату (цинічними тоді є тези рашистської пропаганди про «захист православ’я»), руйнувань зазнають також мечеті, синагоги, протестантські церкви, релігійні освітні заклади та важливі адміністративні будівлі релігійних організацій. На інтерактивній мапі сайту Держслужби з етнополітики та свободи совісті є можливість точково побачити всі пошкоджені чи зруйновані сакральні об’єкти та обрати візуалізацію за конкретною релігійною спільнотою.

Храм цариці Тамари в П’ятихатках
Храм цариці Тамари в П’ятихатках

Наведемо деякі нові факти московських руйнувань сакральних набутків із поданого звіту названої інституції. Однією з «гарячих точок» атак московитів залишається Маріуполь, де по сьогодні чиниться жахливий геноцид проти громадян України. Водночас там втрачається і сакрально-духовне надбання. 12 березня 2022 року армія держави-терориста росії обстріляла Мечеть султана Сулеймана Пишного та його дружини Роксолани в Маріуполі, де переховуються майже 90 людей (фото ушкоджень наразі відсутні). Обстрілами в Маріуполі зруйнована Церква Христа Спасителя Євангельських християн-баптистів. 15 березня у Маріуполі окупанти знищили будівлю управління Донецької єпархії Православної Церкви України.

24 березня внаслідок обстрілу в місті Сєвєродонецьку Донецької області зазнав пошкоджень храм на честь ікони Божої Матері “Усіх скорботних Радість” (розташований на території лікарняного містечка названого міста). Частково зруйнована вівтарна частина храму, вибите одне з вікон у вівтарній апсиді та обвалилась частина стелі.

Ірпінська Біблійна Семінарія
Ірпінська Біблійна Семінарія

На Харківщині  агресори теж завдають не менших руйнувань сакральним спорудам. Так, в ніч з 11 на 12 березня внаслідок обстрілу російськими військами селища П’ятихатки Харківської області постраждав храм св. цариці Тамари. У ніч з 16 на 17 березня в районі Холодної Гори в Харкові уламками снарядів пошкоджено храм ікони Божої Матері Смоленської. Дах церкви зруйновано, вибито вікна та двері, зазнав пошкоджень начиння для богослужінь.

Вранці 20 березня близько тридцяти мінометних снарядів потрапили до приміщення Ірпінської біблійної семінарії на Київщині.

Це лише фрагменти пошкоджень та руйнувань, а повну картину цього жахіття на фоні людських втрат маємо нагоду щодня відтворювати з допомогою медіа.

Апеляції до цивілізованого демократичного світу щодо допомоги у закритті неба залишаються поки що без конкретної дії.

Ігор СКЛЕНАР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.