“Вони досі там”, або акція з вимогою звільнення політв’язнів

157
Олег Сенцов
Олег Сенцов

В понеділок, 28 травня 2018 року, з 18:00 до 19:00 на Площі Ринок відбудеться масова правозахисна акція “Вони досі там” з вимогою звільнення політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації.  Акція відбудеться на підтримку голодування Олега Сенцова.

Акція полягатиме у проведенні мистецького перформансу із порожніми стільцями, відповідно до кількості політичних ув’язнених), виставленими у формі ґрат із їхніми іменами. Водночас зачитуватимуться усі імена, дати та локації ув’язнення на території РФ та відбуватиметься збір підписів.

“Вже понад десять днів триває голодування Олега Сенцова. Але не забуваємо, заради кого і чого Олег пішов на цей мужній крок. Сьогодні у в’язницях Росії за сфабрикованими політичними звинуваченнями перебувають більше 70 громадян України та кримських татар.

Ця цифра змінюється, бо за ґрати в РФ постійно потрапляють нові й нові наші співгромадяни. В Україні ні вони, ні їхні родичі досі не мають належного правового статусу та соціальних гарантій, відповідні законопроекти досі не поставлені на розгляд у Верховній Раді України.

Олег Сенцов
Олег Сенцов

Офіційна реакція України на ситуацію з власними громадянами, незаконно утримуваними в РФ – спорадична і млява.

Ми вимагаємо від Президента та парламенту України створити пост спецпредставника з прав українських політв’язнів, які утримуються в Росії та на території окупованого Криму; якнайшвидшої розробки та ухвалення адекватного закону, який буде визначати статус “політичних ув’язнених” та регулювати питання соціального захисту, підтримки та гарантій для них та членів родин усіх категорій незаконно утримуваних на території країни-агресора осіб.

Ми вимагаємо від уряду України сприяти винесенню питання звільнення усіх політичних в’язнів на обговорення під час 44 самміту G-7, який відбуватиметься в Канаді 8-9 червня, та на який запрошено представників нашої держави. Зокрема ініціювати окремий перемовний процес між Росією та Україною зі звільнення громадян України, які засуджені в Росії та окупованому Криму за політичними мотивами і виступити посередниками у таких перемовинах.

Ми вимагаємо від Верховної ради України звернутися до парламентарів західних держав з вимогою посилити політичний та економічний тиск на РФ як країни, яка грубо та свавільно порушує усі існуючі міжнародні стандарти, норми, домовленості та свободи; запровадження персональних санкцій щодо тих, хто причетний до фабрикування політичних справ і насильства стосовно політичних в’язнів, які опинилися в заручниках у РФ.

Ми вимагаємо у влади РФ негайно звільнити усіх незаконно затриманих, ув’язнених та засуджених політичних в’язнів з України, до території якої також відноситься і Автономна Республіка Крим”, –  зазначила представниця організаторів Марія Кравченко.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.