«Віражі» Надії Марцинюк у музеї Соломії Крушельницької (відео)

1011
«Вітражі» Надії Марцинюк у музеї Соломії Крушельницкої

В четвер, 1 грудня 2016 р., в приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові (вул. Крушельницької, 23) відкрилася перша персональна виставка працівниці музею, молодої художниці Надії Марцинюк «Віражі».

«П’ятнадцять років тому музейники вирішили, що час від часу, хоча б раз у році можна пошанувати самих себе і почали проводити різні заходи, зокрема виставки, де представляли роботи спочатку наших дітей, а згодом і власні. Тож, уже традиційно, перед святом Св. Миколая ми згадуємо про себе і свої родини, показуємо своїм дітям та внукам чим ми займаємося, щоб музей і для них став  рідним домом» – розповіла під час відкриття виставки старший науковий співробітник музею Роксоляна Мисько-Пасічник.

Роксоляна Мисько-Пасічник
Роксоляна Мисько-Пасічник

Автор виставки зростала у творчій родині (рідний вуйко – відомий скульптор Еммануїл Мисько) та завжди мала потяг до мистецтва: вишивала картини, ікони, сорочки; виготовляла прикраси з бісеру, металу, сутажу.

В 2014 р. у творчості художниці почався абсолютно новий етап – захоплення малярством. Через два роки позитивні відгуки фахівців, розширення числа замовників надихнули Надію Марцинюк на створення першої персональної виставки.

Надія Марцинюк
Надія Марцинюк

«Дуже приємно бачити ці роботи. Мені здається, що якраз вони відображають характер людини та її певні настрої. Особливо сподобалися натюрморти та квіти, які свідчать про те, що автор за два роки почула матеріал в руках і зуміла передати свій настрій образотворчими засобами» – поділився враженнями заступник директора музею Ігор Данилиха.

На виставці представлено різнопланові картини – пейзажі, натюрморти, квіти. Частина робіт створені з уяви, інша частина – з натури. А об’єднують їх почуття, які переживала автор в момент творення.

Багато експонованих картин уже знайшли своїх власників. Ще більше робіт не можливо було представити, оскільки вони зберігаються у приватних колекціях далеко за межами України.

Довідково: Марцинюк Надія Богданівна, народилася 5 жовтня 1966 р. в місті Тернополі в родині Богдана і Марти (з Миськів) Чуквінських. Згодом з батьками переїхала до Львова. Навчалася у Львівській середній школі № 1 (тепер – Академічна гімназія), середню професійну освіту здобула у Львівському ПТУ Облпобутуправління (спеціальність кравець верхнього одягу), вищу – в Московському сучасному гуманітарному університеті (спеціальність – юрист). Від 2012 р. працює в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові у відділі зберігання цінностей. Мама трьох дітей.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.