Виставка „Над простором і часом“ Йосипа Марухняка — світлини, які спонукають замислитися

507

Ці світлини можна довго оглядати. Відходити трохи далі, роздивлятися зблизька, повертатися, щоб знову вхопити мить — так вдало підмічену, зафіксовану з такого незвичного ракурсу.

„Я — художник, але малюю не пензлем, а фотооб’єктивом“, — так каже про себе знаний у Львові фотомитець Йосиф Марухняк. Зараз його роботами продовжують милуватися в Івано-Франківську. Фотограф не вперше за межами рідного міста представляє свої фотографії. Переконаний, що географію потрібно постійно розширювати.

Роботи фотомитця Йосипа Марухняка
Роботи фотомитця Йосипа Марухняка

Фотовиставку „Над простором і часом“ організували Міжнародне мистецьке об’єднання Art Media Holding — Civitas LEOPOLIS, ГО Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області та Центр сучасного мистецтва. Автор висловлює особливу подяку в організації фотовиставки менеджеру, художникові Романові Білявському.

Роботи фотомитця Йосипа Марухняка
Роботи фотомитця Йосипа Марухняка

— Загалом мав понад чверть сотні різних персональних виставок. Спершу вони були документально-художні, потім — за мотивами творів українських літературних митців, як, наприклад, за поезією Богдана-Ігоря Антонича. Художня фотографія для мене є відпочинком. Надзвичайно люблю працювати в такому стилі, — каже Йосип Марухняк.

Сам фотохудожник цю виставку називає інтимно-інтуїтивною. Для створення робіт застосував різні прийоми фотографії, експериментував із технікою, а також — із опрацюванням робіт.

Роботи фотомитця Йосипа Марухняка
Роботи фотомитця Йосипа Марухняка
Роботи фотомитця Йосипа Марухняка

— Над деякими сюжетами працював довго і багато. Було й по десять різних варіантів одного фото. Мусив відбирати одне-два. Потім трохи відкладав їх і за якийсь час знову повертався, щоб вже свіжим оком глянути і обрати найкращу. Прагнув не просто показати якусь зафіксовану мить, а спонукати роздумувати. Ще маю чимало цікавих робіт, які, сподіваюся, зберу в іще одну виставку. А також є ідея створення кількох фотоальбомів, наповнених і світлинами, і текстами, — додав митець.

Роботи фотомитця Йосипа Марухняка
Роботи фотомитця Йосипа Марухняка
Роботи фотомитця Йосипа Марухняка

Наталія ПАВЛИШИН

Довідка:

Йосип Марухняк — член Національної спілки фотохудожників України, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член Світового об’єднання фотографів-українців, учасник і призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок, лауреат обласної премії в галузі культури 2017 року в номінації „Журналістика і публіцистика“ (премія імені В’ячеслава Чорновола). Він є автором фотокниг„Молитва і пісня Михайла Вербицького“ (видавництво „Камула“, Львів, 2016); „Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича“ („Камула“, Львів, 2017); „Границі долі Осипа Маковея“ („Камула“, Львів, 2017), співавтором книг і фотоальбомів.

З-поміж фотовиставок Йосипа Марухняка, є присвячені не лише Тарасові Шевченкові, ай 200-літнім ювілеям видатних постатей України Маркіянові Шашкевичу та Михайлові Вербицькому, авторові мелодії Державного гімну, об’єднані спільною тематичною рубрикою „Великі ювілеї“. Окрім цих експозицій, великий резонанс серед громадськості та у пресі мали фотовиставки „Мені життя прожитого не жаль…“ (до 75-ліття Романа Лубківського), „Вітай життя!“, „Вишнева віхола“, „Світ грає мерехтливо“ (за мотивами творчості Богдана-Ігоря Антонича), „В дорогу! Іду, моя доле…“ (до 150-річчя Осипа Маковея) та інші.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.