Виставка ляльок та живопису «Ми родом з дитинства»

1255
Виставка ляльок та живопису «Ми родом з дитинства»

Вчора, 12 січня 2016 року в приміщенні галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа», що знаходиться у Львові на вулиці Вірменській, 7,  відкрилась виставка Вікторії Проців та Олени Цілуйко під назвою «Ми родом з дитинства».

Попри те, що мисткині працюють в різних творчих стилях і зовсім по-різному сприймають світ – одна є знаною художницею, а інша – відома лялькарка, їх роботи дуже гармонійно доповнили одні одних.  Доповнили в своїй дитячій наївності та простоті, доповнили зобразивши загальну концепцію виставки.

Відкриття виставки Олени Цілуйко та Вікторії Проців
Відкриття виставки Олени Цілуйко та Вікторії Проців

Вікторія Проців є настільки популярною художницею, що вже давно мала б бути багатою, як поп-зірка. Її малюнки використовують у рекламній продукції, зокрема ринку “Шувар”, перемальовують, вишивають і продають в сувенірних крамницях, репродукують на посуді, текстилі, навіть на паспортних обкладинках. А продають , наприклад, у таких відомих всеукраїнських інтернет-магазинах, як «Модна каста»… І з усього цього Вікторія не має авторських відрахувань, ба навіть, слави, бо всі ці піратські вироби не підписують її ім’ям. На жаль…

Олена Цілуйко та Вікторія Проців з сином на відкритті спільної виставки під назвою «Ми родом з дитинства»
Олена Цілуйко та Вікторія Проців з сином на відкритті спільної виставки під назвою «Ми родом з дитинства»

Олена Цілуйко, що створює авторську ляльку з пап’є маше, відома українським колекціонерам, перш за все своїми яскравими, характерними, реалістично- шаржованими образами її скульптурних, не подібних на інших персонажів.

Обидві авторки, хоча уже й дорослі, і виховують своїх дітей, зовсім не забули, звідки вони родом. А родом вони з дитинства, яке не відпускають, яке продовжують і увічнюють у своїй творчості. Вони пам’ятають всі кумедні і світлі моменти тієї пори і нагадують її споглядачам їхніх виставок.

А для їхніх шанувальників, це настільки приємно, що вони віддячують художницям своєю любов’ю. Виставка триватиме до кінця січня.

Олена Цілуйко

Закінчила Львівську національну академію мистецтв (2005р.) кафедру реставрації творів мистецтва. Авторські ляльки створює 2009р. Першими були іграшки на ялинку “Свято в пап’є маше” – серія сюжетів про котика і мишку, експоновані на фестивалі “Ляльковий світ” та Різдвяній виставці в Зеленій канапі. Авторський проект “Дітвора”, який складався з трьох тематичних композицій, був представлений 2012р. в Українському Домі (м.Київ) на виставці “Київ Тедді Ленд-2: ляльковий сезон”. 2009- 2015 роботи експонувались на багатьох лялькових виставках України: фестиваль “Ляльковий світ” (м.Львів), Салон ляльок і ведмедиків Тедді “Модна лялька” (м.Київ), фестиваль “Лялькаr’t” (м.Львів), виставка “Натхнення” в історичному музеї (м.Дніпропетровськ), групова виставка “Євро 2012” і традиційні Різдвяні виставки в галереї “Зелена канапа”, групова виставка “Сім простих історій про ніжність” в кав’ярні-галереї “Штука” (м.Львів). Кожна лялечка створена в єдиному екземплярі. Голівки, ручки, ніжки виліплені з паперової маси – пап’є маше, тіло текстильне, наповнене тирсою, волосся з фарбованого льняного волокна, або вовни.

Вікторія Проців

Народилася 1983 року у Львові в сім’ї художників. Закінчила ЛАМ (графічний дизайн) 2006 року. Автор багатьох персональних виставок,серед яких в Етнографічному музеї у Львові 2006 року та в «Зеленій канапі» 2007-мого та 2010- того рр. Учасниця Міжнародного Салону «Високий Замок» (2004, 2005, 2006 роки) в Палаці Мистецтв (Львів), та постійна учасниця групових виставок в «Зеленій канапі».

Виставки : 2010 – «Нова радість стала»; 2011 музей П.Тичини, Київ; 2011 «Падав сніг на поріг» , галерея Зелена канапа, Львів; 2011 Національний музей у Львові ім.Андрея Шептицького; 2011 виставковий центр «Шувар-Експо» , в рамках Lviv Fashion Week; 2012 готельно-відпочинковий комплекс «Вежа Ведмежа» 2012 художній музей М.Біласа, Трускавець; Центр Української культури та мистецтва, м.Київ; 2013 – «Коли трави були вищі за нас» персональна виставка в «Зеленій канапі». Працює в техніці кольорової графіки, якої її навчив батько – художник та викладач у Львівській Академії Мистецтв – Іван Проців

 Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.