Відійшов у вічність Орест Бачмага

1516
Орест Бачмага
Орест Бачмага

Вчора, пізно ввечері, о 23.55 зупинилося серце відомого кіноаматора, митця та винахідника Ореста Бачмаги. Про це повідомила його дружина.

15 травня цього року Орест Бачмага потрапив ДТП і з цього часу перебував у комі. Родина, друзі та всі, хто знав митця збирали кошти на лікування, але це не допомогло.

Його кінороботи були цілою подією у житті львівського кінематографа.  Минулого року було оцифровано 10 фільмів авторства Ореста Бачмаги і відтоді їх показували і у нас, і на інших міжнародних подіях. Зокрема на Ars Electronica та DocuDays.

Фільм “Мої вихідні” – це автопортрет відзнятий у 1987 році на 8-мм кінокамеру – подивіться і послухайте світ очима і вухами Ореста Бачмаги.  Фільм “Пепе” – це наївна комедія з кінця 1970-х, до зйомок якої було залучено місцевих хлопців із Винник. Оригінальний фільм був німий, але у 2020 році музику до нього написали Регіна Железнякова (Regina Collage) та Павло Олефіренко (Pilikayu).

Орест Бачмага був різнобічно обдарованою і активною людиною, другом Львівського Фотомузею. Минулого року він надав для нашої виставки, що експонувалася у Львівському історичному музеї цінні експонати, а ще неодноразово майстер ремонтував нашу ретро фототехніку.

Про парастас та чин похорону повідомимо як тільки буде інформація.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.