Відійшов у вічність відомий український поет Роман Кудлик

567
Роман Кудлик
Роман Кудлик

Після тяжкої хвороби у віці 77 років помер Роман Михайлович Кудлик відомий поет, колишній редактор літературного журналу “Дзвін”. Член Національної спілки письменників України.

Народився 4 травня 1941-го у місті Ярослав, Польща. 1945-го переїхав разом із сім’єю переїхав до Дрогобича.

1958-го закінчив середню школу в Дрогобичі. Працював електриком на нафтопереробному заводі. Потім у редакції районної газети “Ленінський шлях” у місті Комарне на Львівщині. 1964-го закінчив філологічний факультет Львівського університету.

Працював у редакції журналу “Жовтень”, нині “Дзвін”. 2001-го став головним редактором видання.

Лауреат Львівської обласної премії ім. Олександра Гаврилюка та літературної премії імені Василя Мисика за цикл поезій “Нічне збирання винограду”. Жив у Львові.

“Завдяки Романові Михайловичу пісня ”Сизокрилий птах” стала майже культовою у виконанні Софії Ротару, вона хвилювала й хвилює вже не одне покоління слухачів. Проте ця композиція не є українською в повному розумінні цього слова, хоч вірш до пісні написав саме він — український поет. Однак мелодія не є оригінальною. Ідею запропонував режисер музичного телефільму ”Червона рута” Роман Олексів, її відразу втілив Роман Кудлик (в італійському варіанті ”L’ іmmensità”, ”Неосяжність”) з музикою італійського композитора Детто Маріано, саме її виконував на фестивалі у Сан–Ремо–1967 знаменитий співак і один з авторів пісенного тексту італійською Дон Бакі)”, – згадує Михайло Маслій на своїй сторінці у ФБ.

Парастас за покійним відбудеться 22 січня о 20:00 у Храмі пресвятої Трійці на вулиці Тершаковців.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.