Від сьогодні три музеї Львова мали б приймати перших відвідувачів

578
Церква святого Миколая у Шевченківському гаю у Львові
Церква святого Миколая у Шевченківському гаю у Львові

Після послаблення карантинних заходів у Львові, яке мало б наступити з 11 травня 2020 р., першими у тестовому режимі, з дотриманням епідвимог, мали б приймати перших відвідувачів Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького, Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору” та Музей-заповідник “Личаківський цвинтар”. Про це повідомляє Музейний простір з посиланням на сайт ЛМР.

Музей «Територія Терору»
Музей «Територія Терору»

Таке рішення було прийнято 8 травня 2020 р. на засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС і пов’язане воно з тим, що згадані установи є музеями просто неба, тобто там найлегше забезпечити виконання вимог до роботи громадських закладів у час карантину.

Для музеїв, які починають роботу, Львівська міська рада спільно з працівниками музеїв розробила Протокол діяльності музеїв.

Протокол діяльності музеїв
Протокол діяльності музеїв

Згідно потоколу, працівники музеїв повинні кожні 4 години проходити температурний скринінг безконтактними вимірювальними приладами, весь робочий час бути у захисних масках та рукавичках і змінювати їх що 2 години. Протягом робочого дня працівникам заборонено вживати їжу і напої. Технічні працівники повинні робити повну дезінфекцію музею до відкриття і після закриття, а також кожні 4 години – вологе прибирання. У туалетних кімнатах вологе прибирання та дезінфекцію слід проводити щогодини, а електричні рукосушки замінити на паперові рушники. Крім цього, музейний заклад має зробити розмітку для забезпечення дистанції між відвідувачами не менше 2 метрів, встановити термінали для приймання безготівкової оплати за послуги, а на вході – станції дезінфекції рук. На 10 кв.м. експозиційного простору музею повинно перебувати не більше 1 відвідувача, він повинен бути в масці, а на вході в музей в обов`язковому порядку пройти температурний скринінг безконтактними вимірювальними приладами.

Головні ворота Личаківського цвинтаря, фото близько 1900 року
Головні ворота Личаківського цвинтаря, фото близько 1900 року

Інші музеї Львова зараз готові до відкриття, однак залишається питання безпеки працівників і відвідувачів. Більшість з них, за попередніми даними, мають відкритися наприкінці травня або на початку червня 2020 р.

Але вчора стало відомо, що нібито на Львівщині послаблення карантинних заходів перенесли до 15 травня, то ж мало ймовірно що сьогодні відкриються ці музеї. Доведеться чекати мінімум до наступних вихідних.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.