Мабуть таки Личаків був улюбленим місцем Юліана Дороша. Адже саме тут він охоче спацерував і ця дільниця Львова найчастіше потрапляла в об’єктив великого митця. Отож, нині знову мандруємо Личаковом 1960 року, таким, яким його увічнив Юліан Дорош.
Сьогоднішня десятка світлин зроблена в найближчих околицях Церкви Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження Салезіян УГКЦ (колишній костел Матері Божої Остробрамської) на верхньому Личакові.
Чітким орієнтиром для таких висновків є дзвіниця цього Храму, яка присутня на більшості світлин. На цю дзвіницю мені вдалося піднятися п’ять років тому, тож для мене вона теж знакова.
Але як я вже писав у попередніх дописах, мені досить важко орієнтуватися в цій дільниці міста шістдесятилітньої давності. Тому, вже традиційно, прошу допомоги в читачів, бо як я не крутив гуглівські карти, більшість місць звідки світлив Дорош я визначити не зміг.
А на деяких світлинах я б зовсім не впізнав Львів, якби не підписи. І, вже традиційно, в дописі зберігається хронологічний порядок знімків. Це мало би допомогти у визначенні фотографічного маршруту Дороша і, відповідно, у локалізації місць на світлинах.
На верхній світлині додатковим орієнтиром є велика цегляна труба. Думаю, місцеві мешканці легко її впізнають.
Цю вулицю Юліан Дорош уже раніше фотографував, і світлина була майже з того ж самого місця.
На верхній і ніжній фото, якщо придивитися, теж видно дзвіницю Церква Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження Салезіян УГКЦ.
Окрім того, на світлинах також видно цегляну трубу, тобто маючи два ключові об’єкти, можна легко визначити місце зйомки.
Останні дві світлини мені зовсім нічого не говорять. Як я не старався, але щось на них впізнати я не зміг. Маю надію, що я такий один.
Ось це і все на сьогодні. Але тільки на сьогодні, бо вже наступного тижня на нас чекає загадковий Замарстинів і…. ще щось… Але це вже наступного тижня. Не пропустіть.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ
Світлини зроблені на вул. Мучній
Передостання, світлий будинок в кутку – Мучна, 62