Вербицький може постати у Львові до Дня Незалежності

573
Вербицький може постати у Львові до Дня Незалежності

До 24 серпня 2015 року товариство «Надсяння» планує встановити пам’ятник авторові музики українського гімну, оскільки 2015-й названо роком Михайла Вербицького. На місці спорудження вже залили п’єдестал та очистили територію від зайвих дерев.

Пам’ятник Михайлові Вербицькому за проектом відомих львівських скульпторів Андрія та Володимира Сухорських, висотою майже три метри встановлять на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького. Довкола нього облаштують сквер.

Проект пам’ятника творцеві Державного Гімну України о. Михайлу Вербицькому
Проект пам’ятника творцеві Державного Гімну України о. Михайлу Вербицькому

Проте, нещодавно серед львів’ян у соцмережах виникла хвиля обурень через те, що задля встановлення пам’ятника зрізали здорові дерева.

Спорудження пам’ятник Михайлові Вербицькому у Львові
Спорудження пам’ятник Михайлові Вербицькому у Львові

Володимир Середа запевнив, у сквері зрізали лише необхідний мінімум дерев. За його словами, після встановлення пам’ятника, сквер озеленять та посадять нові дерева.

«Дерева не вічні, так само як і ми. Натомість монумент ми зводимо на багато-багато років. Ми не варвари, всі наші дії погоджені з екологами. Більше того, після встановленя пам’ятника, ми облаштуємо гарний сквер та насадимо нових дерев», – запевнив голова товариства «Надсяння».

Нагадаємо, зараз в Україні є лише один пам’ятник авторові музики до гімну України. Його встановлено у місті Яворів Львівської області, де колись служив отець. Пам’ятник у Львові має стати другим. А його встановлення приурочене 200-річчю з дня народження композитора, яке цьогоріч відзначають на державному рівні.

1 коментар

  1. Цікаво чи був погоджений проект
    пам’ ятнику і його місце спорудження з громадою? І звідки взялася така загадкове товариство “надсяння”?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.