Вдячність за опору і підтримку: у Львівській філармонії відбувся концерт “Моя Батьківщина”

263
Концерт
Концерт "Моя Батьківщина". Фото – Мар'яна Гусяк

П’ятничний концерт Львівської національної філармонії був особливим і символічним. Обираючи програму вечора організатори хотіли подякувати Чехії та Англії за їх солідарність з українським народом. Подія відбулася 13 травня.

Програма концерту «Моя Батьківщина» об’єднала симфонічну музику композиторів із трьох європейських країн, серед яких музика нашої України та країн, які стали для нас неабиякою опорою та підтримкою – Чехії, США та Великої Британії!

Твори звучали у виконанні солістів – Тобіаса Рота (альт), Ігоря Муравйова (скрипка), Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою українського диригента, заслуженого артиста України Віктора Плоскіни.

Концерт "Моя Батьківщина". Фото – Мар'яна Гусяк
Концерт “Моя Батьківщина”. Фото – Мар’яна Гусяк

Смілива і відважна «Шарка» із однойменної симфонічної поеми чеського композитора Бедржиха Сметани розпочала вечір. Музичний твір у виконанні оркестру змалював відому чеську легенду про войовничу дівчину Шарку, яка помстилася чоловікам за те, що її зрадив коханий. Найбільше слухачів вразили неймовірна романтична мелодика та красиві інструментальні соло.

Концерт для альта з оркестром англійського композитора Вільяма Волтона у свій час вважали одним із найважливіших і найвагоміших зразків жанру, а молодого Волтона називали «музичним генієм». Солював у творі американський альтист – Тобіас Рот.

Концерт "Моя Батьківщина". Фото – Мар'яна Гусяк
Концерт “Моя Батьківщина”. Фото – Мар’яна Гусяк

Чуттєва і прониклива «Українська поема» Євгена Станковича розкрила слухачам багатогранний світ емоційної глибини та душевної лірики композитора. Соло на скрипці виконував львівський музикант – Ігор Муравйов.

Завершила музичний вечір Сюїта з музики до кінофільму «Тарас Шевченко» Бориса Лятошинського. Музику композитор писав до кінострічки, яка побачила світ у 1951 році. Попри тотальну цензуру Лятошинський зумів багатогранно змалювати образ українського поета з допомогою народних пісень на його слова, серед яких «Думи мої», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», а у фіналі використав мелодію відомої української колядки «Бог ся рождає».

Наталя МАНДЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.