В Україні та Польщі побачили світ дві монографії львівського енергетика та нумізмата Андрія Крижанівського

912
Обкладинки книжок Андрія Крижанівського «Монети Галицької Руси XIV-XV століть" та "Elektryczny Lwów. Historia 1894-2019"
Обкладинки книжок Андрія Крижанівського «Монети Галицької Руси XIV-XV століть" та "Elektryczny Lwów. Historia 1894-2019"

«Монети Галицької Руси XIV-XV століть” – його дослідження про те, як карбували монети на Львівському монетному дворі. Автор оприлюднив нові докази щодо хронології карбування, а також склав карту скарбів із львівськими монетами, за якими можливо простежити торговельні маршрути купців. Читач також дізнається про нові знахідки монет за останнє десятиліття. А для музейних працівників та колекціонерів Андрій Крижанівський додає каталог усіх різновидів монет Львівського монетного двору XIV-XV століть (308 варіантів з фотографіями).

Грошик Руський — монети, які карбували у Львові впродовж 2-ї половини XIV століття для Королівства Руського
Грошик Руський — монети, які карбували у Львові впродовж 2-ї половини XIV століття для Королівства Руського

Одночасно у Польщі, у Вроцлаві, видали монографію Андрія Крижанівського польською мовою “Elektryczny Lwów. Historia 1894-2019” – з цікавинками про те, як у світі і у Львові з’являлася електрика. Автор знайшов десятки раритетних фото та історій людей, завдяки яким ми нині можемо користуватися такими уже звичними для нас благами цивілізації, як комп’ютер, пральна машина, телевізор. Читач чи не вперше дізнається, які інтриги крутилися довкола першого львівського трамвая, як вперше у Львові світло зблиснуло в Оперному театрі і як енергетики зазнали репресій у часи воєнних лихоліть.

Сторінка з книжки Андрія Крижанівського "Elektryczny Lwów. Historia 1894-2019"
Сторінка з книжки Андрія Крижанівського “Elektryczny Lwów. Historia 1894-2019”

Біографічна довідка: Андрій Крижанівський – нумізмат, дослідник львівського монетного двору, за фахом інженер-електрик, дослідник історії електрифікації Львівщини, нагороджений «Орденом за заслуги ІІІ ст.» та знаком «Почесний енергетик України». Автор понад 60 статей у нумізматичних виданнях України, Білорусі, Литви, Польщі Молдови, Росії та Словаччини.

Андрій Крижанівський
Андрій Крижанівський

Автор книжок «Осип Курилас», «Історія електрифікації Львівщини» ( два видання), «Львівський монетний двір у XIV-XV ст.», співавтор книг «Енергетика. Історія, сучасність і майбутнє» (ІІ том, 2006 р.), виданої Міненерго України, та  «Гроші України» (2011 р.), виданої Нацбанком України до 20-річчя з дня створення. Член редколегії і відповідальний секретар  «Львівських нумізматичних записок», почесний член Бєларуського нумізматичного товариства, нагороджений Золотою відзнакою польського нумізматичного товариства.

Марічка КРИЖАНІВСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.