В “Штуці” колядою відкрили виставку Новорічних поштівок (відео)

1006
Мистецьке вертепне дійство
Мистецьке вертепне дійство

Вчора, 1 січня 2020 року, в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) колекціонери Оксана Бобошко-Вандерховен та Євген Булавін відкрили спільну виставку “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії”.

Євген Булавін та Оксана Бобошко-Вандерховен
Євген Булавін та Оксана Бобошко-Вандерховен

В перший день Нового року в кав’ярні-галереї “Штука” не було куди впасти несміливому яблуку. Всі стільці, всі місця, де можна було стояти, лежати, висіти, бо навіть підстрибувати, були зайняті охочими побачити незвичайну виставку. І це не дивно, адже над її реалізацією працювали два відомих у Львові філокартисти Євген Булавін та Оксана Бобошко-Вандерховен.

Відкриття виставки “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії”
Відкриття виставки “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії”

В експозиції виставки бачимо найкращі зразки поштівок новорічно-різдвяного циклу, зібрані впродовж багатьох років колекціонування. Українські та європейські, від початку століття і до 1930-х.

Виставка об’єднала чотири тематичні напрямки. Із двох добірок Оксани Бобошко-Вандерховен перша представляє образ жінки початку ХХ століття, друга — жартівливих та милих мальованих героїв, які у різний час та у різних країнах були символами добробуту та успіху, — сажотрусів, свинок s пухких рожевощоких діток. Із колекцій Євгена Булавіна демонструватимуться авторські листівки, серед яких роботи Олени Кульчицької, Ярослава Пстрака, Осипа Куриласа, а також розмаїття популярних поштівок зі святковими сюжетами.

Мистецьке вертепне дійство
Мистецьке вертепне дійство

Справжньою родзинкою відкриття виставки став виступ аматорського колективу небайдужих творчих львів’ян, котрі створили і показали на суд присутніх розкішне вертепне дійство.

Оглянути експозицію виставки “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії” можна буде в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8)до 15 лютого 2020 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.