В “Штуці” колядою відкрили виставку Новорічних поштівок (відео)

0
715
Мистецьке вертепне дійство
Мистецьке вертепне дійство

Вчора, 1 січня 2020 року, в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) колекціонери Оксана Бобошко-Вандерховен та Євген Булавін відкрили спільну виставку “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії”.

Євген Булавін та Оксана Бобошко-Вандерховен
Євген Булавін та Оксана Бобошко-Вандерховен

В перший день Нового року в кав’ярні-галереї “Штука” не було куди впасти несміливому яблуку. Всі стільці, всі місця, де можна було стояти, лежати, висіти, бо навіть підстрибувати, були зайняті охочими побачити незвичайну виставку. І це не дивно, адже над її реалізацією працювали два відомих у Львові філокартисти Євген Булавін та Оксана Бобошко-Вандерховен.

Відкриття виставки “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії”
Відкриття виставки “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії”

В експозиції виставки бачимо найкращі зразки поштівок новорічно-різдвяного циклу, зібрані впродовж багатьох років колекціонування. Українські та європейські, від початку століття і до 1930-х.

Виставка об’єднала чотири тематичні напрямки. Із двох добірок Оксани Бобошко-Вандерховен перша представляє образ жінки початку ХХ століття, друга — жартівливих та милих мальованих героїв, які у різний час та у різних країнах були символами добробуту та успіху, — сажотрусів, свинок s пухких рожевощоких діток. Із колекцій Євгена Булавіна демонструватимуться авторські листівки, серед яких роботи Олени Кульчицької, Ярослава Пстрака, Осипа Куриласа, а також розмаїття популярних поштівок зі святковими сюжетами.

Мистецьке вертепне дійство
Мистецьке вертепне дійство

Справжньою родзинкою відкриття виставки став виступ аматорського колективу небайдужих творчих львів’ян, котрі створили і показали на суд присутніх розкішне вертепне дійство.

Оглянути експозицію виставки “Різдвяна поштівка з 1900. Настрій щастя та ностальгії” можна буде в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8)до 15 лютого 2020 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.