В “Штуці” експонується виставка Ігоря Гапона “Криворівня”

334
Робота з виставки Ігоря Гапона "Криворівня"
Робота з виставки Ігоря Гапона "Криворівня"

Протягом травня  кав’ярня-галерея “Штука” (вул. Котлярська, 8) запрошує оглянути експозицію виставки живопису Ігоря Гапона “Криворівня”.

“Криворівня – це мальовниче село в горах, куди я їжджу на етюди уже сорок років. Представлені роботи виконані в Криворівні за останні кілька років. Жіночі портрети написані там, в Музеї Івана Франка, де збережена кімнатка в стилі часу, коли там відпочивав Іван Франко. Там гарний інтер’єр – старий гуцульський одяг, посуд,  гуцульська піч і коли я приїжджаю, то малюю там портрети гуцулів. Одягаю їх в національний стрій і малюю”, – розповідає Ігор Гапон.

Ігор Гапон
Ігор Гапон (фото з http://blog.turmir.com/blog_11902.html)

В експозиції також представлений порт жінки Одосіх Плитки-Сорохан, постать якої дуже поважається в Криворівні.

“Серед робіт є портрет Одосії – жінки легенди, котра прожила більше дев’яноста років. Свого часу її комуняки ще молодою заслали  в Сибір, вона відсиділа на Воркуті, повернулась, жила сама. В 1960-70-х роках комуністи хотіли в Криворівні спалити церкву, а вона закрилася в церкві і сказала, що як палите церкву, то паліть і мене. Вони тоді побоялися розголосу і так церква вціліла. Це  мені так розповідали про Одосію люди” – каже художник.

Ігор Гапон. Одосія Плитка-Сорохан
Ігор Гапон. Одосія Плитка-Сорохан

Більшість робіт, представлених на виставці, написані за останні кілька років. Деякі виставлялися на ювілейній виставці.

“Також в Криворівні я намалював багато пейзажів, Черемош, гори. Там прекрасно. Майже щороку туди приїжджаю, малюю. На виставці в «Штуці» представлено роботи частина яких раніше була виставлена на моїй виставці до 60-річчя в Національному музеї у Львові, ще частина – в Музеї етнографії кілька років тому” , – зазначає митець.

Робота з виставки Ігоря Гапона "Криворівня"
Робота з виставки Ігоря Гапона “Криворівня”

Отже, у вас є трохи менше місяця, щоб завітати в кав’ярню-галерею “Штука” (вул. Котлярська, 8) і зануритися в неймовірну атмосферу виставка живопису Ігоря Гапона “Криворівня”.

Ігор Гапон народився у 1960-му у Львові. У 1980-му закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім.І.Труша, у 1985-му – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Працює у ділянках станкового живопису та іконопису.

Робота з виставки Ігоря Гапона "Криворівня"
Робота з виставки Ігоря Гапона “Криворівня”

Учасник численних виставок та пленерів в Україні й за кордоном. Останньою наймасштабнішою експозицією стала персональна виставка у Національному музеї імені Андрея Шептицького у листопаді 2020-го року.

Твори зберігаються в музейних і приватних колекціях в Україні та інших країнах світу. Домінантною в творчості художника є тематика Карпат. Велику колекцію своїх робіт автор подарував музею Івана Франка в селі Криворівня. В тому ж селі в церкві знаходяться багато ікон, написаних Ігорем Гапоном.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.