В селищі Підкамінь реставрують храм з дзвіницею

1062
Монастир в Підкамені. Фото 1892 року
Монастир в Підкамені. Фото 1892 року

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації 7 грудня підписав договір із переможцем тендеру на реставрацію монастирського храму з дзвіницею в селищі Підкамінь, що на Бродівщині, повідомляє “ulvovi.info“.

Домініканський монастир в Підкамені є пам’яткою архітектури національного значення 15 -18 ст. Завершити реставрацію компанія переможець повинна до кінця 2020 року. Виграла тендер на будівництво ТЗОВ “Хосаро” зі Львова.

Вежа домініканського монастиря в Підкамені
Вежа домініканського монастиря в Підкамені

Згідно з тендерною документацією, компанія повинна здійснити великий об’єм роботи, зокрема розчистити фасад від нашарування, відреставрувати штукатурку, оздоблювальні елементи храму, пофарбувати поверхні, встановити сходи, виготовити віконні та дверні рами, опираючись на старовинні зразки, озеленити територію.

Мури та оборонні вежі Підкаміньського монастиря. Фото 1920 року
Мури та оборонні вежі Підкаміньського монастиря. Фото 1920 року

Тепер, що стосується компанії, то засновниками є Мазур Володимир Миколайович та Хома Володимир Євгенович. Займається компанія будівництвом нерухомості, геогологічними та геодезичними роботами, діяльністю в галузі архітектури, надає в оренду нерухомість, виробляє миючі засоби для чишення, проводить будівельні роботи та оптово продає деревину. Статусний капітал компані складає 1 млн 310 тис. грн.

Домініканський монастир в Підкамені, гравюра 1846 року
Домініканський монастир в Підкамені, гравюра 1846 року

Додамо, що до комплексу монастиря в Підкамені належать також костел Успіння Пресвятої Богородиці, монастирські келії, оборонний комплекс монастиря, тобто мури, та вежі, дзвіниця та коринфська колона. В пам’ятки досить цікава історія, монастир славився чудотворним образом Підкамінської Божої Матері. Діяв монастир до 1946 року, впродовж 50-х в ньому була в’язниця, потім психоневрологічний інтернат закритого типу. В храмі була конюшня та гараж для тракторів. Побутує легенда що храм має свою систему підземних ходів. У 1997 році монастир відновлено.

Наталка РАДИКОВА

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.