В Науково-технічній бібліотеці “Львівської політехніки” говорили про Богдана-Ігоря Антонича

229
Народний театр-студія
Народний театр-студія "Хочу"

В суботу, 1 червня 2019 року, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1) в межах Форум випускників Львівської політехніки 2019, показали Літературно-мистецьку композицію за творами Богдана-Ігоря Антонича.

Літературно-мистецьку композицію за творами Богдана-Ігоря Антонича підготував Народний театр-студія “Хочу”. Також до події долучились Народний Дім «Просвіта», Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького та Музей-майстерня Теодозії Бриж.

Заступниця директора науково-технічна бібліотеки Львівської політехніки Олена Харгелія
Заступниця директора науково-технічна бібліотеки Львівської політехніки Олена Харгелія

“Сьогодні  нас незвичний захід. Він присвячений майбутньому ювілею відомого українського поета, перекладача, прозаїка Богдана-Ігора Антонича. Незвичність в тому, що в нас представлені його поезії поряд з мистецтвом. І це представлення для нас сьогодні зроблять актори Народного театру-студії «Хочу».  Це, направду, дуже цікаво і я дуже рада бачити тих, хто зміг прийти і почути прекрасне слово Богдана-Ігора Антонича та побачити картини відомого народного художника України Євгена Безніска” – сказала заступниця директора науково-технічна бібліотеки Львівської політехніки Олена Харгелія.

Літературно-мистецьку композицію за творами Богдана-Ігоря Антонича актори показували у виставковому просторі картин роботи Євгена Безніска на тему поезій Богдана-Ігоря Антонича. Виставку робіт Євгена Безніска презентувала завідувач Музеєм-майстернею Теодозії Бриж Леся Безніско.

Завідувач Музеєм-майстернею Теодозії Бриж Леся Безніско
Завідувач Музеєм-майстернею Теодозії Бриж Леся Безніско

“З творчістю Богдана-Ігора Антонича родина Теодозії Бриж і Євгена Безніска були пов’язані все життя. А почалося все в далекому 1960 р., коли до Львова приїхав дисидент Іван Світличний, якому хтось віддав лібретто до опери Антонича «Довбуш», яке він приніс до Безнісків. І Євген Іванович почитавши це все зробив тоді першу серію по Антоничу чорно-білих лінориторів до «Довбуша» і виставив це.

А вкінці 1970-х на початку 1980-х років сім’я Калинців, разом з Безнісками на Янівському кладовищі знайшли могилу Богдана-Ігора Антонича. Теодозія Марківна Бриж запропонувала для надгробку поету серію своїх, як вона називала, богів слов’янської міфології – бога вогню, бога землі,бога води. Моделі вона показала друзям і вирішили на могилі Антонича поставити стилізовану композицію бога вогню, яку встановили у 1989 році.

Виставка робіт Євгена Безніска на тему поезій Богдана-Ігоря Антонича
Виставка робіт Євгена Безніска на тему поезій Богдана-Ігоря Антонича

Дуже часто поезія Антонича навіювала Євгена Безніска на створення цікавих композицій. У 2008 році, до  ювілею поета, художник малює цілу серію робіт по творах Антонича”, – розповіла пані Леся.

Виставку робіт Євгена Безніска можна оглянути в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1) протягом найближчого місяця.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.