В Науково-технічній бібліотеці “Львівської політехніки” говорили про Богдана-Ігоря Антонича

721
Народний театр-студія "Хочу"
Народний театр-студія "Хочу"

В суботу, 1 червня 2019 року, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1) в межах Форум випускників Львівської політехніки 2019, показали Літературно-мистецьку композицію за творами Богдана-Ігоря Антонича.

Літературно-мистецьку композицію за творами Богдана-Ігоря Антонича підготував Народний театр-студія “Хочу”. Також до події долучились Народний Дім «Просвіта», Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького та Музей-майстерня Теодозії Бриж.

Заступниця директора науково-технічна бібліотеки Львівської політехніки Олена Харгелія
Заступниця директора науково-технічна бібліотеки Львівської політехніки Олена Харгелія

“Сьогодні  нас незвичний захід. Він присвячений майбутньому ювілею відомого українського поета, перекладача, прозаїка Богдана-Ігора Антонича. Незвичність в тому, що в нас представлені його поезії поряд з мистецтвом. І це представлення для нас сьогодні зроблять актори Народного театру-студії «Хочу».  Це, направду, дуже цікаво і я дуже рада бачити тих, хто зміг прийти і почути прекрасне слово Богдана-Ігора Антонича та побачити картини відомого народного художника України Євгена Безніска” – сказала заступниця директора науково-технічна бібліотеки Львівської політехніки Олена Харгелія.

Літературно-мистецьку композицію за творами Богдана-Ігоря Антонича актори показували у виставковому просторі картин роботи Євгена Безніска на тему поезій Богдана-Ігоря Антонича. Виставку робіт Євгена Безніска презентувала завідувач Музеєм-майстернею Теодозії Бриж Леся Безніско.

Завідувач Музеєм-майстернею Теодозії Бриж Леся Безніско
Завідувач Музеєм-майстернею Теодозії Бриж Леся Безніско

“З творчістю Богдана-Ігора Антонича родина Теодозії Бриж і Євгена Безніска були пов’язані все життя. А почалося все в далекому 1960 р., коли до Львова приїхав дисидент Іван Світличний, якому хтось віддав лібретто до опери Антонича «Довбуш», яке він приніс до Безнісків. І Євген Іванович почитавши це все зробив тоді першу серію по Антоничу чорно-білих лінориторів до «Довбуша» і виставив це.

А вкінці 1970-х на початку 1980-х років сім’я Калинців, разом з Безнісками на Янівському кладовищі знайшли могилу Богдана-Ігора Антонича. Теодозія Марківна Бриж запропонувала для надгробку поету серію своїх, як вона називала, богів слов’янської міфології – бога вогню, бога землі,бога води. Моделі вона показала друзям і вирішили на могилі Антонича поставити стилізовану композицію бога вогню, яку встановили у 1989 році.

Виставка робіт Євгена Безніска на тему поезій Богдана-Ігоря Антонича
Виставка робіт Євгена Безніска на тему поезій Богдана-Ігоря Антонича

Дуже часто поезія Антонича навіювала Євгена Безніска на створення цікавих композицій. У 2008 році, до  ювілею поета, художник малює цілу серію робіт по творах Антонича”, – розповіла пані Леся.

Виставку робіт Євгена Безніска можна оглянути в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1) протягом найближчого місяця.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.