В день театру заньківчани згадали Небесну Сотню і помолились за Україну (відео)

888

Вчора, 27 березня 2015, коли у всьому світі святкується Міжнародний день театру, урочисті збори колективу відбулися і заньківчан. Цього року скромно, без непотрібного пафосу і розмаху, по-домашньому зібралися працівники театру в глядацькому залі з  нагоди свого професійного свята.

На почату зборів, Федір Миколайович Стригун попросив усіх вшанувати пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання і згадав про ті непрості часи, які ми всі разом переживаємо.

Але не обійшлося на зборах і без приємних моментів, “За значний особистий внесок в соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток української держави, вагомі професійні здобутки та самовіддане служіння українському народові” відзнаку Президента України «Орден княгині Ольги» I ступеня отримала народна артистка України, артистка Львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Таїсія Йосипівна Литвиненко.

Народна артистка України Таїсія Йосипівна Литвиненко отримує  відзнаку Президента України «Орден княгині Ольги» I ступеня
Народна артистка України Таїсія Йосипівна Литвиненко отримує відзнаку Президента України «Орден княгині Ольги» I ступеня

Також багато достойних акторів, таких як заслужена артистка України Лідія Остринська, заслужена артистка України Галина Давидова, Валентина Бондар-Мацялко, Олександр Норчук та інші, отримали грамоти “За особистий внесок в розвиток театрального мистецтва України”  від Львівського міжобласного відділення Національної Спілки театральних діячів України.

Відповідальний секретар ЛМВ НСТД України Володимир Григоренко вручає грамоти
Відповідальний секретар ЛМВ НСТД України Володимир Григоренко вручає грамоти

Федір Миколайоич Стригун, в свою чергу, презентував свою книгу спогадів, котра тільки вийшла друком під назвою “Житейське море” авторства Валерія Грабовського і з використанняv фотографій Тараса Валька.

Валерій Грабовський та Федір Стригун презентують книжку спогадів "Житейське море"
Валерій Грабовський та Федір Стригун презентують книжку спогадів “Житейське море”

Генеральний директор Андрій Мацяк передав привітання заньківчанам від кримсько-татарського театру з нагоди професійного свята. Також він розповів про особливого гостя скульптора Петра Дзиндру, котрий  прийшов з унікальним подарунком.  З нагоди професійного свята, Петро Дзиндра подарував заньківчанам портрет Олександра Гринька.

Генеральний директор театру Марії Заньковецької Андрій Мацяк зі скульптором Петром Дзиндрою
Генеральний директор театру Марії Заньковецької Андрій Мацяк зі скульптором Петром Дзиндрою

Ще дуже багато друзів театру вітали заньківчан з їх святом та приносили свої подарунки на вівтар Мельпомени з хорошими, щирими і гарними словами.

На завершення зборів, Федір Миколайович Стригун попросив усіх помолитися за нашу Україну та побажав усім наступного року святкувати Міжнародний день театру за більш приємної ситуації в державі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.