Увічнення пам’яті Стефанії Павлишин (відео)

707
Увічнення пам’яті Стефанії Павлишин

У цей день, 20 травня 1930 року народилася СТЕФАНІЯ ПАВЛИШИН — музикознавець зі світовим ім’ям, доктор мистецтвознавства, професор, член правління Національної Спілки композиторів України, почесний академік Національної академії мистецтв України.

Стефанія Павлишин
Стефанія Павлишин

Пригадую 20 травня 2020 року… Через карантинні обмеження не було гучного урочистого вшанування 90-ліття вченої. Проте музична громадськість, її колеги, друзі, колишні студенти щиро вітали її, використовуючи усі доступні засоби комунікації, соціальні мережі… У кожному привітанні лунали слова захоплення, вдячності, поваги, побажання довгих років життя і сподівання на «живу» зустріч. Ніхто тоді не міг уявити, що через декілька місяців ми попрощаємося зі Стефанією Стефанівною назавжди… 5 січня 2021 р. вона відійшла у Вічність.

Не стало людини, яка уособлювала мудрість, відвагу і правдивість, яка зуміла залишатися вірною своїм морально-етичним принципам, громадянській позиції навіть в умовах тоталітарного режиму. Ерудиція і принциповість, подиву гідна працездатність і цілеспрямованість, любов до природи, почуття гумору… Сукупність цих якостей творить портрет унікальної особистості музикознавця-педагога-лектора-критика, яка завжди перебувала в центрі подій культурно-мистецького життя не лише Львова, України, а й світу, надихала і спонукала до дії. Не пам’ятаємо її пригніченою чи розчарованою, а лише повною енергії і молодечого запалу. Такою залишиться у наших серцях.

Стефанія Павлишин у Музеї Соломії Крушельницької (відео)

Місцем останнього спочинку Стефанії Павлишин став Личаківський цвинтар у Львові. Її поховали при головній алеї, навпроти могили Соломії Крушельницької.

Декілька днів тому я дізналася, що друзі, колеги Стефанії Павлишин створили ініціативну групу, яка координує дії, пов’язані із спорудженням пам’ятника на могилі Стефанії Павлишин. Цю ініціативу підтримав Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові .  Адже Стефанія Стефанівна від перших днів його діяльності стала для працівників музею порадницею, щирою приятелькою, натхненницею в реалізації численних задумів. Я впевнена, що й інші інституції також підтримають цю гарну ініціативу.

Сьогодні, у день народження нашої дорогої професорки, хочу звернутися, передусім, до її колишніх студентів долучитися до збору коштів на спорудження надгробного пам’ятника Стефанії Павлишин на Личаківському цвинтарі у Львові.

Спільними зусиллями ми зможемо гідно вшанувати й увіковічити пам’ять про видатну особистість, яка усе своє життя віддала служінню високому мистецтву та вихованню музичної еліти.

Реквізити:

картка № 4149499386582116
Одержувач   БІЛАС ЛЮБОМИР МИХАЙЛОВИЧ
Рахунок № 26208900393720
IBANUA203052990000026208900393720
АТ КБ «ПРИВАТБАНК», КИЇВ, УКРАЇНА
В графі «Призначення» додатково написати «на пам’ятник проф. С. Павлишин»

Роксоляна МИСЬКО-ПАСІЧНИК
колишня студентка Стефанії Павлишин, старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.