Увага Конкурс, або скільки коштувало намалювати рекламу у Львові майже сто років тому?

839
Обладнання для миття та подрібненняовочів і фруктів кооперативу "Суспільний промисл", 1935 р.
Обладнання для миття та подрібнення овочів і фруктів кооперативу "Суспільний промисл", 1935 р.

Сьогодні знову,  гортаючи давню періодику у пошуках кавової недільної цікавинки, знайшов цікавий допис про те, як у Львові майже сто років тому оголошували конкурс на розробку кавової реклами . Разом з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, хочу поділитися своєю газетною знахідкою.

Ця розкішна стаття була надрукований в в газеті “Діло” від 7 березня 1935 року . Мова піде про Український кооператив “Суспільний промисл”.  Кілька років тому ми розповідали про історію цього кооперативу.

Реклама продукціїї фабрики "Суспільний промисл"
Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”

Почався він з того, що у 1932 р. українські урядовці: Р. Раковський, С. Павлик, Л. Ясінчук, Г. Пилип’юк, за сприяння товариства українських приватних службовців “Супруга” та РСУК заснували у Львові кооперативну фабрику домішок до кави “Суспільний промисел”.

Подаємо текст оголошення про конкурс на розробку рекламної продукції. Для збереження атмосферності залишаю текст без змін і правок.

Реклама продукціїї фабрики "Суспільний промисл", 1934 р.
Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”, 1934 р.

Конкурс!

Фабрика цикорії кооперативи „Суспільний Промисл“, Львів, Богданівна, Церковна 2. оголошує конкурс на виконання проектів обгортки (етикети) на підміну кави „Пражінь“ і рекламового рисунку на летючки.

За проєкти, які Управа фабрики заакцептує, визначено такі нагороди: а) за проект рекламового рисунку І. нагорода 100 зол.; ІІ. нагорода 50 зол.; б) за проект обгортки (етикети) на підмінку кави «Пражінь» І. нагорода 50 зол., ІІ. нагорода ЗО зол.

Реклама продукціїї фабрики "Суспільний промисл"
Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”

Проєкти надсилати можна на адресу фабрики найдальше до 10. квітня 1935 р. Визначення нагород відбудеться дня 15. квітня 1935 р.

Неприйняті проєкти можна буде відобрати в бюрі фабрики до 20. квітня ц. р.

Нагороджені проекти стають власністю фабрики. Ближчі інформації щодо виміру проектів можна дістати в бюрі фабрики. Богданівка ч. 30 –  портер.

Реклама продукціїї фабрики "Суспільний промисл"
Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”

Здається такий невеликий текст, але скільки цікавого з нього можна дізнатися. Ну і відчути кавову атмосферу міжвоєнного Львова.

Нагадаю, що  Український кооператив “Суспільний промисл” виготовляв напій із цикорію, солодову каву “Луна” та ячмінну підмінку до кави “Пражінь”, які приваблювали споживача смаком, ароматом та помірними цінами.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

Конкурс! // Діло. – 1935. – 7 березня (Ч. 60). – С. 6.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.