Урок музики від французького флейтиста Жана-Крістофа Фріша (відео)

790
Урок музики від французького флейтиста Жана-Крістофа Фріша

В п’ятницю, 3 квітня 2015 року о 18.00 в приміщенні  найдавнішої бібліотеки України Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (головний читальний зал, вул. Драгоманова, 5)  відбулася конференція “Мандрівне бароко” та урок музики від метра барокової музики Жана-Крістофа Фріша.

Урок музики від метра барокової музики Жана-Крістофа Фріша в приміщенні  Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка
Урок музики від метра барокової музики Жана-Крістофа Фріша в приміщенні Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка

Засновник ансамблю “Le Baroque Nomade” (“Мандрівне бароко”), фахівець барокової флейти Ж.-К.Фріш відшукує по всьому світу сліди взаємовпливів музичних творів європейського бароко і локальних традицій. Отож, анонсуючи результати дослідження музиканта, l’Alliance française збере квартет найкращих місцевих талантів під склепінням давнього храму єзуїтів. Цю мистецьку акцію присвячено вшануванню Моцарта у Галичині, адже саме у Львові жив і популяризував музичну спадщину батька його син Франц-Ксаверій.

Метр барокової музики Жан-Крістоф Фріш
Метр барокової музики Жан-Крістоф Фріш

Упродовж тривалого часу Львів займав особливе місце у культурному просторі Центральної Європи. Якщо у світі добре відомі твори скульптора Пінзеля, то мало хто знає про музичну культуру, що розвивалася тут у проміжку XVI – XVIII ст. Партитури, табулатури та численні нотні раритети залишаються мовчазним скарбом, захованим в архівах давнього міста. Однак час від часу чиясь дбайлива й небайдужа рука дістає із запилених фондосховищ цю дивовижну музику і оживлює її, спонукає зазвучати знову з іще більшим шармом та магічністю. Так, за ініціативи l’Alliance française de Lviv, до Львова прибуває відомий французький музикант Жан-Крістоф Фріш для того, щоб поділитися власним досвідом прочитання та відтворення музичних скарбів.

Директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь
Директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь

Директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь розповів що відвідувачі університетської книгозбірні та гості заходу мають нагоду не тільки насолодитись гармонією давніх музичних творів у виконанні Ж.-К.Фріша, але й ознайомитись із експозицією фотографій Ферранте Ферранті “Пінзель і барокова Європа”.

Директор “Альянс Франсез” у Львові,  Бернар Улья
Директор “Альянс Франсез” у Львові, Бернар Улья

Директор “Альянс Франсез” у Львові,  Бернар Улья розповів що зустріч з Ж.-К.Фріша відбувається в рамках “Французької весни” і запросив усіх присутніх у вівторок на 19.30 на концерт барокової музики в Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла. Також він презентував книжку Жана-Крістофа “Мандрівне бароко” (Frisch J.-Ch. Le Baroque Nomade. – [Lorai]: Actes Sud, 2014. – 230 p.)

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.