Українці з цілого світу приїдуть до Львова

282

27-29 серпня у Львові відбудуться Дні української діаспори з нагоди святкування 50-ї річниці діяльності Світового конгресу українців (СКУ). На цей час свою участь уже підтвердили представники 39 країн. Світовий конгрес українців об’єднує громадські організації із 53 країн світу і представляє 20-мільйонну українську спільноту, яка проживає і працює за кордоном.

Як зазначила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська, вперше на такий захід приїдуть українці з Об’єднаних Арабських еміратів і ПАР. Також будуть поставники діаспори з Аргентини, Австралії, США, Канади, США, Польщі та інших країн. А найбільшою буде делегація українців з Російської Федерації. Там офіційно ипроживає 2,5 млн українців.

— Святкування у Львові 50-ї річниці діяльності Світового конгресу українців, без сумніву, стане історичною подією. Це буде своєрідний підсумок. Потрібно буде визначатися, чим далі буде займатися Конгрес. Зараз, в умовах інформаційної війни, перед українцями у світі стоїть ще одне важливе завдання — це поширення правдивої інформації про Україну, —наголосила Ірина Ключковська.

— Частина заходів відбудеться у Національному університеті „Львівська політехніка“. Наш навчальний заклад буде брати активну участь к СКУ Зокрема, на 28 серпня у Політехніці запланована міжнародна конференція „СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст“, а також презентація видання „Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства“, — повідомив ректор університету професор Юрій Бобало.

Програма святкування у Львові 50-ї річниці СКУ:

27 серпня

17.00 – Офіційне відкриття «Днів української діаспори у Львові» на площі св.Юра біля пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

18.00 – Божественна літургія в Архикатедральному Соборі св. Юра.

20.00 – Гала вечір у Національному університеті «Львівська політехніка». Відкриття виставки до 50-ліття створення СКУ.

28 серпня

8.00 – Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст» у Національному університеті «Львівська політехніка».

17.10 – Презентація видання «Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства».

19.00 – Прийняття для закордонних делегацій в кав’ярні «Італійський дворик».

29 серпня

10.00 – Урочиста акція «Шана героям» в Державному історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар».

12.30 – Акція «Українці разом – майбутнє за нами» у «Саду Світового Українства» в Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. К. Шептицького.

13.30 – Покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку.

16.30 – Відкриття виставки творів митців діаспори у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького.

18.00 – Урочиста академія «Ремінісценції UA» за участю колективів української діаспори та України у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.