Українці з цілого світу приїдуть до Львова

183

27-29 серпня у Львові відбудуться Дні української діаспори з нагоди святкування 50-ї річниці діяльності Світового конгресу українців (СКУ). На цей час свою участь уже підтвердили представники 39 країн. Світовий конгрес українців об’єднує громадські організації із 53 країн світу і представляє 20-мільйонну українську спільноту, яка проживає і працює за кордоном.

Як зазначила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська, вперше на такий захід приїдуть українці з Об’єднаних Арабських еміратів і ПАР. Також будуть поставники діаспори з Аргентини, Австралії, США, Канади, США, Польщі та інших країн. А найбільшою буде делегація українців з Російської Федерації. Там офіційно ипроживає 2,5 млн українців.

— Святкування у Львові 50-ї річниці діяльності Світового конгресу українців, без сумніву, стане історичною подією. Це буде своєрідний підсумок. Потрібно буде визначатися, чим далі буде займатися Конгрес. Зараз, в умовах інформаційної війни, перед українцями у світі стоїть ще одне важливе завдання — це поширення правдивої інформації про Україну, —наголосила Ірина Ключковська.

— Частина заходів відбудеться у Національному університеті „Львівська політехніка“. Наш навчальний заклад буде брати активну участь к СКУ Зокрема, на 28 серпня у Політехніці запланована міжнародна конференція „СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст“, а також презентація видання „Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства“, — повідомив ректор університету професор Юрій Бобало.

Програма святкування у Львові 50-ї річниці СКУ:

27 серпня

17.00 – Офіційне відкриття «Днів української діаспори у Львові» на площі св.Юра біля пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

18.00 – Божественна літургія в Архикатедральному Соборі св. Юра.

20.00 – Гала вечір у Національному університеті «Львівська політехніка». Відкриття виставки до 50-ліття створення СКУ.

28 серпня

8.00 – Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст» у Національному університеті «Львівська політехніка».

17.10 – Презентація видання «Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства».

19.00 – Прийняття для закордонних делегацій в кав’ярні «Італійський дворик».

29 серпня

10.00 – Урочиста акція «Шана героям» в Державному історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар».

12.30 – Акція «Українці разом – майбутнє за нами» у «Саду Світового Українства» в Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. К. Шептицького.

13.30 – Покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку.

16.30 – Відкриття виставки творів митців діаспори у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького.

18.00 – Урочиста академія «Ремінісценції UA» за участю колективів української діаспори та України у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.