Українські повстанські гроші-бофони

1922
Українські повстанські гроші-бофони

Центр досліджень визвольного руху спільно із Архівом СБУ оприлюднили у Електронному архіві визвольного руху avr.org.ua колекцію  «бофонів» – грошових знаків ОУН та УПА, присвячених великодній тематиці. Бофони з колекції були виготовлені у 1947—1950 роках на Львівщині та Івано-Франківщині у підпільних друкарнях.

Бофони (скорочення від словосполучення «бойовий фонд») – це грошові документи (квитанції) з національною символікою та символікою ОУН і УПА із фіксованими номіналами. Уповноважені особи від ОУН чи УПА видавали їх населенню за добровільно внесені кошти, у вигляді готівки, іноді продуктів харчування, одягу, реманенту. В майбутньому планувалось, що, коли постане Українська держава, ці гроші будуть обмінюватись на справжні.

«Крім суто фінансової ролі бофони також виконували агітаційну функцію. Наприклад у цій колекції можна бачити, що на бофонах друкувалося гасло «Христос Воскрес! Воскресне Україна!»», — розповів упорядник колекції, заступник директора Архіву СБУ Володимир Бірчак.

«Колекція Галузевого державного архіву Служби безпеки України налічує більше сотні бофонів. Вони потрапили до матеріалів НКВД-КҐБ як конфіскати: вилучалися під час чекістсько-військових операцій, а також коли захоплювали криївки», — повідомив В.Бірчак.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.