У Жовкві відкрилися “Серпневі зустрічі – 2016” (відео)

1730
У Жовкві відкрилися “Серпневі зустрічі – 2016”

Минулої п’ятниці, 19 серпня 2016 року, в Музеї ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького «Жовківський замок» (площа Вічева, 2, м. Жовква – вхід з парку) вже вп’ятнадцяте відкрилася виставка “Серпневі зустрічі – 2016”, присвячена Дню Незалежності України.

Вернісаж має свою історію і традиції. Вперше в Жовкві художня виставка, присвячена найголовнішому державному святу, відкрилася у 1996 році в п’яту річницю Дня Незалежності України з ініціативи ГО “Світло культури”. Оскільки приміщення не було, то виставка експонувалася на оборонних мурах і тривала лише один день. Жовків’яни проявили зацікавлення мистецькою акцією, тому вирішено було проводити такі виставки щороку. В наступні роки змінювався формат виставки, її тривалість, учасники, вимоги і місце експонування. У 2001 р. у Жовкві було створено музей Львівської галереї мистецтв – виставка, що стала святом для художників та їх шанувальників, отримала  сталу прописку і назву – “Серпневі зустрічі”.

Лариса Борисівна Возницька-Разінкова
Лариса Борисівна Возницька-Разінкова

“Ця виставка, яка є дуже продумаю та цікавою – це такий подарунок і добре, що він є. Добре, що саме в цей день, оскільки в 2001 році, в цих же залах відкрилася виставка «Серпневі зустрічі». А починалося все з 1996 року, коли художники просто на мурах замку розташували свої твори і показували їх”, – сказала в.о. Генерального директора ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького Лариса Разінкова відкриваючи виставку.

Відкриття виставки “Серпневі зустрічі - 2016”
Відкриття виставки “Серпневі зустрічі – 2016”

Виставка завжди була дуже демократичною. Свої роботи виставляли і заслужені художники, і молоді студенти, професіонали і аматори. На відкритті виставки зустрічалися шанувальники музею і художники, мешканці Жовкви та гості, велися дружні розмови, заводилися знайомства, відбувався обмін інформацією.

“Вже 15 раз музей запрошує гостей та шанувальників на «Серпневі зустрічі». Перша виставка до Дня Незалежності України була організована у 5-ту річницю.  Організували її громадська організація «Світло культури». Було це на міських мурах  і були це самодіяльні художники. Виставка отримала своє продовження і вже наступного року були запрошені гості зі Львова, які перетворили «Серпневі зустрічі» в професійну виставку. Наступні виставки були в різних форматах, а у 2001 році ми вирішили, що «Серпневі зустрічі» мають бути уже в музеї.

Завідувач музею «Жовківський замок» Софія Каськун
Завідувач музею «Жовківський замок» Софія Каськун

За весь час різні художники в нас виставлялися. Виставка завжди була дуже демократичною, ми запрошували усіх хто бажав. Це були і студенти, і професори, але на якомусь етапі ми зрозуміли, що треба змінювати формат. Тому цього року було запрошено кількох художників до виставки, які ширше представили свою творчість. Це, перш за все, п.Ольга Опанащук з її графічною серією, це – п.Ірина Данилюк-Флінта з її пастельною графічною серією, Євгенія Тинна – молода художниця з чудовими ліногравюрами, п. Дарія Зав’ялова, Олександр Ніколаєвський з Трускавця, який представив пейзажі та букети, а також художник з Донецька, вимушений переселенець – Тарас Носар, котрий виставив 7 своїх дуже цікавих робіт”, –  зазначила завідувач музею «Жовківський замок» Софія Каськун.

Серед художників, які взяли участь у виставці, відома львівська мисткиня Дарія Зав’ялова – художниця, творчість котрої пов’язана з театром, вона працює в галузі сценічного костюму, декорації, а також гобелену, батіку, в графіці і живописі. На виставці представлено її бачення Львова.

Дарія Зав'ялова
Дарія Зав’ялова

“Для мене сьогодні потрійне свято. По-перше свято, по-друге – я вперше в цьому музеї і вперше беру участь у виставці «Серпневі зустрічі» і це для мене велика подія, і по-третє мені дуже подобається товариство в якому я виставляюся. Для мене велике відкриття роботи Євгенії Тинної, її чудесна графіка. Я завжди втішаюся коли бачу нову, молоду людину в мистецтві”, – сказала Дарія Зав’ялова на відкритті виставки.

Євгенія Тинна
Євгенія Тинна

Наймолодша учасниця виставки Євгенія Тинна розплакалася від щастя під час відкриття і за зазначила, що для неї велика честь експонуватися разом з митцями, на творчості яких вона вчилася.

“Я дуже дякую за підтримку молодого мистецтва. Це надихає, хочеться більше працювати, відчувається потрібність, є куди рости, багато чого відкривати, є чим ділитися, – поділилася Євгенія Тинна.

“Серпневі зустрічі” експонуватимуться до кінця вересня в Музеї ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького «Жовківський замок» (площа Вічева, 2, м. Жовква – вхід з парку).

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.