У Винниках експонують унікальний меч вікінга

0
249
Врятований меч «епохи вікінгів»
Врятований меч «епохи вікінгів»

В понеділок, 11 березня 2019 року, у Історико-краєзнавчому музеї у Винниках (м. Винники, вул. Івасюка, 5) відкрилася унікальна виставка археологічних артефактів “Врятовані скарби України”.

На виставці представлений трипільський посуд, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н. е., цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І, а найголовніше – меч каролінгського типу Х ст.

Експозиція виставки  археологічних артефактів «Врятовані скарби України»

Цей середньовічний меч знайшли на Львівщині та намагалися нелегально вивезти за межі України. Порушників затримали на митниці, а взірець зроярського мистецтва “епохи вікінгів” передали на реставрацю в Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

5 березня унікальну знахідку передали Винниківському історико-краєзнавчому музею у Національному заповіднику “Софія Київська”.

Врятований меч «епохи вікінгів»
Врятований меч «епохи вікінгів»

Оздоблення та символіка знайденого меча свідчать про те, що він міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору – що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію.

Експозиція діятиме у виставковій залі Історико-краєзнавчого музею міста Винники, що на вул. Івасюка, 5, до 30 травня.

Ольга ДОВГАНИК

Loading...

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.