У Винниках експонують унікальний меч вікінга

1071
Врятований меч «епохи вікінгів»
Врятований меч «епохи вікінгів»

В понеділок, 11 березня 2019 року, у Історико-краєзнавчому музеї у Винниках (м. Винники, вул. Івасюка, 5) відкрилася унікальна виставка археологічних артефактів “Врятовані скарби України”.

На виставці представлений трипільський посуд, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н. е., цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І, а найголовніше – меч каролінгського типу Х ст.

Експозиція виставки  археологічних артефактів «Врятовані скарби України»

Цей середньовічний меч знайшли на Львівщині та намагалися нелегально вивезти за межі України. Порушників затримали на митниці, а взірець зроярського мистецтва “епохи вікінгів” передали на реставрацю в Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

5 березня унікальну знахідку передали Винниківському історико-краєзнавчому музею у Національному заповіднику “Софія Київська”.

Врятований меч «епохи вікінгів»
Врятований меч «епохи вікінгів»

Оздоблення та символіка знайденого меча свідчать про те, що він міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору – що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію.

Експозиція діятиме у виставковій залі Історико-краєзнавчого музею міста Винники, що на вул. Івасюка, 5, до 30 травня.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.