У центрі Львова дозволили відновити частину історичного пасажу Міколяша

1750
Пасаж Міколяша у Львові
Пасаж Міколяша у Львові

Виконавчий комітет Львівської міської ради під час засідання 16 квітня погодив відновлення частини історичного пасажу Міколяша у центрі міста. Подружжю львівських рестораторів Андрію та Лесі Іоновим дозволили збудувати новий триповерховий будинок на місці руїн у дворі будинку на вул. Коперника, повідомляє Zaxid.net.

Про відновлення пасажу Міколяша у Львові говорять уже понад 10 років. Історично у критому проході між вул. Коперника та вул. Вороного були магазини, ресторани та аптека відомого чеського підприємця Петра Міколяша.

Пасаж Міколяша
Пасаж Міколяша

Виконком міської ради на засіданні 16 квітня погодив містобудівні умови і обмеження компанії «Албіс Компані» на відтворення лише фрагменту пасажу Міколяша. Йдеться про будівництво 3-поверхового будинку на місці руїн у внутрішньому подвір’ї на вул. Коперника, 1. Будинок мають відбудувати по периметру руїн, а його зовнішній вигляд буде максимально відтворювати історичну будівлю, яка колись тут існувала. Згідно з містобудівними умовами і обмеженнями, висота будинку не має перевищувати 18 метрів. За задумом інвесторів, у цьому будинку відкриють магазини, кафе та офіси.

На вул. Коперника,1 збудують 3-поверховий будинок (графіка ПП «Ареал Плюс»)
На вул. Коперника,1 збудують 3-поверховий будинок (графіка ПП «Ареал Плюс»)

За даними YouControl, дочірня компанія «Албіс Компані» ТзОВ «Діаніум Трейдінг Ко. Лімітед» належить подружжю відомих львівських рестораторів Андрію та Лесі Іоновим. Вони є власниками мережі закладів Veronica Family, у яку входять кав’ярні «Вероніка», «Кондитерська аптека Іонових Під золотою зіркою», ресторани «Чорний кіт», «Амадеус».

пасаж Міколяша у Львові - це торгова галерея, розташована між вулицями Коперніка та Крутою, від 1903 р. - Сенкевіча (тепер вул. Вороного), цей перший у Львові сецесійний об'єкт споруджено у 1898-1900 рр. архітектурно-будівельною фірмою Івана Левинського за проектом Івана Левинського та Альфреда Захаревича.
Пасаж Міколяша

Що таке пасаж Міколяша?

Це критий прохід протяжністю 120 метрів між вул. Коперника, 1 та вул. Вороного, 6. Пасаж був одним з перших сецесійних об’єктів у Львові, споруджений у 1898—1901 роках фірмою Івана Левинського. Тут була торгова галерея з магазинами, кав’ярнями вiдoмoгo чeськoгo пiдприємця Петра Міколяша. Всeрeдинi пасажу були прeдстaвництвo фiрми «Сiтрoeн», склaди сторони вyл. Koпeрнiкa пaсaж прикрaшaв фoнтaн зi скyльптyрoю нiмфи.

Скульптура німфи у пасажі Міколяша, рекламна поштівка поч. XX ст.
Скульптура німфи у пасажі Міколяша, рекламна поштівка поч. XX ст.

Пасаж Міколяша був першою у Львові масштабною будівлею торгово-розважального комплексу (площа 5,7 тис. м2). До пасажу можна було потрапити з двох входів: з вулиці Коперника, 1 через браму знаменитої аптеки Міколяша та зі сторони вулиці Вороного.

Під час Другої світової війни у 1939 році на пасаж Міколяша впала німецька бомба, повністю його зруйнувавши.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.