“У тіні крил Танатоса. Античні мотиви Личаківського цвинтаря” – у Львові прочитають унікальну лекцію

542
"У тіні крил Танатоса. Античні мотиви Личаківського цвинтаря" - у Львові прочитають унікальну лекцію

В п’яницю, 9 червня о 17.30, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) Анастасія Баукова, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка прочитає лекцію “У тіні крил Танатоса. Античні мотиви Личаківського цвинтаря”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

Тема античності в пам’ятниках класицизму чи мотивах надгробків Личаківського цвинтаря не є новою. За подібним записом Google видасть достатньо різної, але доволі однотипної інформації. Написане колись кимсь твердження про те, що античні мотиви Личаківського це скульптури та скульптурні композиції роботи Шимзерів, Вітвера, Ойтейлє та інших, потребує корекції.

Античність на Личаківському цвинтарі є значно ширшою і цей цвинтар є якнайкращою квінтесенцією античного знання про смерть, похорон, увіковічнення тощо.

Під час лекції пропонуємо поринути в світлий сум античного розуміння смерті та виміру вічного життя через оздоблення надгробків і спробуємо “прочитати” історію людського життя в символах саркофагів.

Побачимо як розвиток античної археології впливав на цвинтарну “моду” і як негрецький некрополь у Львові став простором для персонажів і символів царства Гадеса.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.