У Судовій Вишні відновили пам’ятку садово-паркового мистецтва

451
Парк короля Данила у Судовій Вишні
Парк короля Данила у Судовій Вишні

У Судовій Вишні відновили пам’ятку садово-паркового мистецтва. Йдеться про пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення “Парк короля Данила”.

Зелена зона розташована у центрі міста і має історичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для Судової Вишні, але й для природно-заповідного фонду Львівщини.

Статус пам’ятки паркові Короля Данила у Судовій Вишні надала Львівська обласна рада.

Парк короля Данила у Судовій Вишні
Парк короля Данила у Судовій Вишні

Попередньо територію дослідили науковці Національного лісотехнічного університету України та дали свої рекомендації щодо його збереження. Під час досліджень, вони виявили, що тут зростали близько десяти видів цікавих для нашого регіону рослин, серед яких катальпа бігнонієподібна, тис ягідний, ялівець козацький, спіреї, ялина колюча сиза, береза повисла, липа серцелиста.

Парк короля Данила у Судовій Вишні
Парк короля Данила у Судовій Вишні

Відтак, на замовлення Судовишнянської міської ради, Мостиське “Архітектурно-планувальне бюро” розробило проєкт реконструкції парку. І його розробка, і самі роботи коштували 2 мільйони 375 тисяч гривень. Зокрема, 2 мільйони гривень виділили з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, ще 375 тисяч – з бюджету Судовишнянської міської ради.

Парк короля Данила у Судовій Вишні
Парк короля Данила у Судовій Вишні

“У межах проєкту в парку висадили 20 дерев і 30 кущів, провели освітлення (встановили 12 світлових опор, виготовлених за новітніми технологіями з підвищеною світловіддачею), вимостили більше 400 м кв бруківки, встановили огорожу (145 м), 10 лавок, дитячий майданчик та смітники”, – повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Якщо повернутися до історії, то центр Судової Вишні здавна був важливим осередком політичного життя – і Польського королівства, і згодом – Речі Посполитої. З середини XVI ст. тут проводились шляхетські сеймики Руського воєводства. Свого політичного значення центральна площа міста не втратила і надалі. Одним зі свідчень цього є звернення Івана Франка до судововишнянців, які зібрались у центральному сквері, під час передвиборчої кампанії до австрійського парламенту наприкінці ХІХ ст.

Парк короля Данила у Судовій Вишні
Парк короля Данила у Судовій Вишні

“Центральна площа Судової Вишні, як і в кожному місті, має важливе культурне, економічне та суспільно-політичне значення. Тут часто проводять культурні та спортивні заходи, тут відзначають День Незалежності та День міста, проводять фестивалі і турніри. На площі Івана Франка і в парку Короля Данила, що біля неї, розташований центр культурного життя Судововишнянської ОТГ. Коли громада збирається разом, спілкується, разом відновлює і береже своє місто, вона розвивається. Цього щиро бажаю Судовій Вишні”, – коментує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.