У сколівському палаці Гредлів завершили реставрацію даху (відео)

303
Реставрація даху у сколівському палаці Гредлів
Реставрація даху у сколівському палаці Гредлів

55 тисяч штук керамічної плитки знадобилося для повного перекриття даху історичного палацу Гредлів в Сколе. Про це розповіли у Франкфуртському зоологічному товаристві.

Реставрацію даху здійснювали з використанням оригінального матеріалу покрівлі – керамічної черепиці, в народі «бобрівки», залишки якої знайшли при розчищенні горища. Частину схилів даху, які не мають достатнього кута нахилу для черепиці, покрили титан-цинком.

Реставрація даху у сколівському палаці Гредлів
Реставрація даху у сколівському палаці Гредлів

«Якби ми зараз не відремонтували дах, впродовж ще кілька років це приміщення перейшло б аварійний стан. Подальші наші кроки будуть націлені на те, щоб забезпечити сучасне електрооснащення та опалення палацу», – розповів директор НПП «Сколівські Бескиди» Василь Приндак.

На ремонт палацу було виділено близько 400 000 євро, які надав приватний донор через Франкфуртське зоологічне товариство. Ці кошти витратили на розробку проектно-кошторисної документації, матеріали покрівлі, роботу підрядників та лісоматеріали, 90% яких були надані  НПП «Сколівські Бескиди». Наразі завершується розробка проектно-кошторисної документації на поточний ремонт всього палацу та системи опалення.

Додамо, приміщення палацу перебуває у довгостроковій оренді НПП «Сколівські Бескиди»  і в майбутньому має стати осередком екоосвіти та візитною карткою Сколе. Окрім офісу національного парку, в ній планують облаштувати еколого-освітній центр, кафе, гостьові кімнати та інші простори.

Наталя СЕРДЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.