У Штуці відкрилася виставка Петра Сипняка “Ера милосердя”

543
Петро Сипняк
Петро Сипняк

В неділю, 31 липня 2022 року, в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя”.

Війна – це гіркота втрат і пекучі рани, які ніколи не загояться. Порятунок знаходимо найперше у любові, підтримці співчутливим словом, вірою в перемогу і дієвою допомогою. Війна закінчиться, життя переможе смерть, а ми повинні вже зараз бути найдорожчими друзями один для одного і гамувати біль милосердям.

Відкриття виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя”
Відкриття виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя”

“Ідея виставки, як завжди, виникла в голові у Євгена Булавіна. Тримав він цю ідею до останнього дня. Навіть коли уже відібрав роботи, то не сказав мені як буде називатися виставка. Не знаю чому. Можливо переживав, що я не погоджуся. Але в даний момент вона має глибокий символізм, бо ніхто не міг подумати, що ми будемо жити в  часі війни і бачити всі ці жахи” – розповів Петро Сипняк.

Відповідно роботи, представлені на виставці, намальовані в різний період часу, але майже на всіх можна побачити рідне село художника Лани на Івано-Франківщині.

Робота з виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя”
Робота з виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя”

“Представлені картини намальовані раніше. Це картини з життя. Багатьох із зображених уже немає серед нас, хоча я вважаю, що ці конкретні люди тут уже перейшли у символи. Більшість із намальованого – це моє село, моя Батьківщина” – зазначив художник.

Зрозуміти глибинний зміст робіт та усвідомити концепцію виставкового проєкту допомогла дружина митця Вікторія Сипняк.

Робота з виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя”
Робота з виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя”

“Я спробувала поєднати ідею ініціатора виставки Євгена Булавіна з обраним роботами, поєднати ці два слова «милосердя» і «ера». Милосердя – для мене це ознака суспільства вищої генерації, люди такого рівня свідомості, яким не треба пояснювати для чого потрібне милосердя. А «ера» – це , передусім, сторіччя – відрізок часу, яким ми вимірюємо в середньому людське життя.

Вікторія Сипняк
Вікторія Сипняк

Людська ера триває сто років, а ери людства – це такий проміжок часу, який нам потрібен для засвоєння якихось певних етапів еволюції. Ера милосердя триває приблизно дві тисячі років – з приходу Ісуса Христа, який запропонував нам трансформувати свою віру від боязні Бога, страху перед Богом, перед покаранням, трансформувати свої дії і вчинки у любов”, – наголосила Вікторія Сипняк.

Оглянути експозицію виставки живопису Петра Сипняка “Ера милосердя” можна в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) до 1 вересня 2022 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.