У Польщі відкриють для огляду підземелля, де похований засновник Львова

910
Король Данило Галицький. Фото з https://photo-lviv.in.ua
Король Данило Галицький

У вересні будуть відкриті для відвідування підземелля давнього православного (пізніше греко-католицького) собору Різдва Богородиці, який зараз виконує функції римо-католицької базиліки у місті Холм (Польща), де на думку істориків був похований засновник Львова король Данило Галицький. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Chelmski.eu.

Собор Різдва Пресвятої Богородиці у м. Холм (Польща)
Собор Різдва Пресвятої Богородиці у м. Холм (Польща)

Родзинкою експозиції стануть відреставровані могили греко-католицьких холмських єпископів.

Як зазначає видання, 28 і 29 вересня мешканці міста та туристи зможуть побачити, зокрема, великий саркофаг уніатського єпископа Порфирія Скарбек-Важинського (1732-1804 рр.), який був одним з героїв повстання Тадеуша Костюшка.

Можна буде оглянути не лише поховання, але й елементи підземної архітектури, а також знахідки, відкриті під час археологічних досліджень, зокрема, літургічний одяг вишитий золотими нитками. Частину артефактів передали до міського музею, а решту будуть експонувати безпосередньо у підземеллях.

Кам'яний саркофаг у формі човна, який був накритий дерев'яною дошкою, що був знайдений у катедральній церкві Пресвятої Богородиці, збудованої в м. Холм королем Данилом Галицьким.
Кам’яний саркофаг у формі човна, який був накритий дерев’яною дошкою, що був знайдений у катедральній церкві Пресвятої Богородиці, збудованої в м. Холм королем Данилом Галицьким.

Нагадаємо, що починаючи із 2013 року у підземеллях холмського собору польсько-українська група археологів проводила дослідження, метою яких було встановлення точного місця поховання короля Данила Галицького.

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.