У Польщі відкриють для огляду підземелля, де похований засновник Львова

1202
Король Данило Галицький. Фото з http://photo-lviv.in.ua
Король Данило Галицький

У вересні будуть відкриті для відвідування підземелля давнього православного (пізніше греко-католицького) собору Різдва Богородиці, який зараз виконує функції римо-католицької базиліки у місті Холм (Польща), де на думку істориків був похований засновник Львова король Данило Галицький. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Chelmski.eu.

Собор Різдва Пресвятої Богородиці у м. Холм (Польща)
Собор Різдва Пресвятої Богородиці у м. Холм (Польща)

Родзинкою експозиції стануть відреставровані могили греко-католицьких холмських єпископів.

Як зазначає видання, 28 і 29 вересня мешканці міста та туристи зможуть побачити, зокрема, великий саркофаг уніатського єпископа Порфирія Скарбек-Важинського (1732-1804 рр.), який був одним з героїв повстання Тадеуша Костюшка.

Можна буде оглянути не лише поховання, але й елементи підземної архітектури, а також знахідки, відкриті під час археологічних досліджень, зокрема, літургічний одяг вишитий золотими нитками. Частину артефактів передали до міського музею, а решту будуть експонувати безпосередньо у підземеллях.

Кам'яний саркофаг у формі човна, який був накритий дерев'яною дошкою, що був знайдений у катедральній церкві Пресвятої Богородиці, збудованої в м. Холм королем Данилом Галицьким.
Кам’яний саркофаг у формі човна, який був накритий дерев’яною дошкою, що був знайдений у катедральній церкві Пресвятої Богородиці, збудованої в м. Холм королем Данилом Галицьким.

Нагадаємо, що починаючи із 2013 року у підземеллях холмського собору польсько-українська група археологів проводила дослідження, метою яких було встановлення точного місця поховання короля Данила Галицького.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.