У подвір’ї храму Лазаря у Львові ймовірні захоронення жертв НКВС (відео)

1089
Костел та шпиталь Святого Лазаря у Львові. Фото 2015 року
Храм та шпиталь Святого Лазаря у Львові. Фото 2015 року

31 травня 2017 р., на території колишнього шпиталю Лазаря на вул. Коперника, 27 у Львові, де за попередньою інформацією було виявлено людські останки, проведено попередній експертний огляд, пише ЗІК.

Ще з 80-х років минулого століття на території колишнього шпиталю Лазаря у Львові, де зараз розташована хорова школа «Дударик», регулярно проводять земляні роботи. Це вже третій випадок виявлення людських решток. Принаймні, так запевнив керівник хорової школи Дмитро Кацал.

Мури і територія монастиря Святого Лазаря. Фото 1925 року
Мури і територія монастиря Святого Лазаря. Фото 1925 року

«Ми неодноразово знаходили тут людські останки. Однак, розуміння й підтримки у влади щодо проведення якихось археологічного дослідження – досі не зайшли. Тому ми все залишили так, як воно й було. Та зараз постала потреба у зміцненні муру старої стіни, і нам обов’язково треба буде прокопати траншею на місці, де імовірно є захоронення. Зокрема, коли робітники почали ці земляні роботи, то майже одразу знайшли якісь останки. Поки ми не можемо ідентифікувати, чи це дійсно людські кістки, потрібна експертиза, та все ж копати далі без археологічного втручання ми не будемо», – розповів Дмитро Кацал.

Роботи на подвір'ї храму ЛазаряРоботи на подвір'ї храму Лазаря
Роботи на подвір’ї храму Лазаря, 2017 р.

Роман Гунда, голова правління Львівської обласної історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал», котрий оглянув це місце, вважає, що є великі шанси виявлення на території колишнього шпиталю великого числа захоронень часів злодіянь НКВС.

«В перші роки радянської влади на Україні НКВС боялося вивозити залишки вбитих людей за місто. Оскільки за теренами міста могли легко наштовхнутися на повстанські загони УПА. Тому залишки своїх злочинів закопували у місті. Зокрема, це можуть бути замордовані люди із тюрми на Лонцького, що є тут поруч. Тому є велика вірогідність того, що тут можуть бути останки людей», – сказав Роман Гунда.

У підсумку, археологи, представники КП ЛОР «Доля», які також були присутні на місці знахідки, запевнили, що ще влітку цього року проведуть фахові дослідження ділянки. Якщо дійсно будуть виявленні захоронення, то у найближчому часі буде проведена ексгумація останків.

Джерело: http://zik.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.