У палаці Жевуських-Лянцкоронських почали досліджувати залишки автентичних розписів

713
Палац Жевуських-Лянцкоронських в Роздолі, березень 2021 р.
Палац Жевуських-Лянцкоронських в Роздолі, березень 2021 р.

У середу, 1 листопада, в палаці Жевуських-Лянцкоронських, що в місті Розділ, почалися відновлювальні роботи. Фахівці з реставраційної майстерні “Гарда” хочуть обстежити те, що залишилася від автентичного інтер’єру цієї пам’ятки XVIII–ХІХ століть. На першому етапі досліджують поліхромію стін будівлі, повідомили на сторінці палацу у соцмережах.

Палац Жевуських-Лянцкоронських в Роздолі, березень 2021 р.
Палац Жевуських-Лянцкоронських в Роздолі, березень 2021 р.

Наявні архівні матеріали та історичні світлини свідчать про існування розкішних інтер’єрів палацу, в тому числі – художні розписи в багатьох покоях цієї пам’ятки історії. Однак за часів УРСР в палаці було здійснено капітальний ремонт та перепланування з пристосуванням під санаторій “Роздол”, тож значну частину рідних перегородок із розписами демонтовано, а стіни покрито олійною фарбою. Після того, як санаторій ліквідовано, а будівлю залишено без догляду на кілька десятиліть, стіни почав атакувати грибок. Це призвело до втрати багатьох автентичних малюнків.

Палац Лянцкоронських в Самборі
Маєток Лянцкоронських в Роздолі, поч. ХХ ст.

“Маємо амбітну мету відкрити навесні на локації «Палац Розділ» туристичний сезон, а також ще до завершення реставрації та пристосування палацу, незалежно від його майбутньої функції, створити в частині просторів споруди музейні кімнати, що знайомитимуть відвідувачів з історією палацу та стануть простором для публічних подій, відтак підготовка низки приміщень до подібних цілей є одним із наших пріоритетів сьогодні”, – відзначили на сторінці палацу у мережі Фейсбук.

Олег СТЕЦИШИН

Джерело: Lviv.media

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.