У музеї «Територія Терору» презентують фільм про ЗУНР

476
Музей «Територія Терору»
Музей «Територія Терору»

2 листопада о 19.00 у музеї «Територія Терору» (проспект Чорновола, 45 г) відбудеться презентація короткометражного художнього фільму режисера Віталія Загоруйка «Рим».

У п’ятнадцяти сюжетах фільму замальовується коротка, але повна героїчних та трагічних подій  історія Західноукраїнської Народної республіки. Від листопадового зриву 1918 року до останнього успішного наступу українців під Чортковим (так званої «Чортківської офензиви»).

Презентація короткометражного художнього фільму режисера Віталія Загоруйка «Рим»
Презентація короткометражного художнього фільму режисера Віталія Загоруйка «Рим»

Фільм базується на документальних джерелах: щоденниках і мемуарах учасників та очевидців подій. Глядач має змогу пересвідчитися, що історія повторюється. Сучасна українська держава та українське суспільство переживає подібні проблеми, з якими стикалися будівничі  Західноукраїнської Народної республіки: байдужість більшості і самовідданість порівняно нечисленних патріотів, нерішучість влади і відчайдушність невеликих груп пасіонаріїв.  А перебіг нинішньої війни з Росією має багато схожостей із українсько-польською війною 1918-1919 рр.

У зйомках брали участь народні артисти України Януш Юхницький та Олександра Гуменецька, соліст гурту «Пікардійська терція» Ярослав Нудик, актори львівських театрів, члени товариства «Пам’ять».

Тривалість фільму: 30 хвилин.

Захід відбуватиметься в рамках програми з відзначення 100-ліття Листопадового Чину та утворення ЗУНР.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.