У Львові згадали українського патріота родом із Австрії – Василя Вишиваного

576
У Львові згадали українського патріота родом із Австрії – Василя Вишиваного

Сьогодні, 10 лютого, в Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» пройшов вечір пам’яті Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга). Захід приурочений до 120-тої річниці з його дня народження.

У приміщенні тюрми, де раніше страждали борці за українську незалежність, учасники вечора згадали видатного патріота Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга), австрійця, який все життя прославляв Україну і віддав за неї життя. Козацьке ім’я виходець із відомого австрійського імператорського роду Габсбургів отримав від українських вояків під час Першої світової війни.

Автором сценарію заходу та модератором стала львівська журналістка, бард Наталка Криничанка. На заході виступили з промовами дослідник біографії, автор книг про Вишиваного Марко Сімкін, історик Іван Сварник, депутат Львівської облради Андрій Холявка, актор Театра ім. Заньковецької Юрій Чеков та представник ГО «Європейська співпраця» Олег Яськів. Патріотичними піснями вечір прикрасили учасники жіночого вокального колективу «Золоті літа» та чоловічого хору «Галицька фермата».

Довідка.

Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотрінґен (Василь Вишиваний) (10 лютого 1895 – 18 серпня 1948) – український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь (ерцгерцог) династії Габсбургів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців. Вільгельма Габсбурга знали в Україні як Василя Вишиваного. Він вважався одним з неофіційних претендентів на український трон в разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей, Василь прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов’ю до України.

Наталія Бойченко

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.