У Львові зберуться військові письменники з усієї України

169
У Львові зберуться військові письменники з усієї України

Понад 20 авторів сучасної української прози, яка висвітлює різні аспекти боротьби українців проти російської агресії зберуться у місті Лева на Перший всеукраїнський форум військових письменників, який організовує Львівська обласна державна адміністрація спільно із Інформаційним агентством Міністерства оборони України.

Зі слів директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, цей захід – унікальна можливість для спілкування авторів книг на військову тематику із читачами. Тут можна буде познайомитись із авторами улюблених книг, поспілкуватись із ними у неофіційній атмосфері, отримати книгу з рук у руки.

Ініціатива об’єднала авторів, які є колишніми та діючими військовослужбовцями Збройних Сил України, НГУ, бійцями добровольчих батальйонів, волонтерами, що з перших днів війни допомагали фронту. Відтак, і жанрова палітра сучасної української військової прози, що буде представлена на форумі буде досить строкатою. Від документальних свідчень щодо конкретних подій, щоденникових нотаток мобілізованих бійців, що згодом втілились у повноцінні літературні щоденники, до  іронічної, але від того не менш реалістичної прози. Деякі з книг, що будуть представлені у форматі Першого всеукраїнського форуму військових письменників вже стали бестселерами в Україні. Як, до прикладу, роман Влада Якушева «Карателі», чи «Діалоги з нулів» військового журналіста Костянтина Машовця.

Олексій Пайкін (позивний Буг)
Олексій Пайкін (позивний Буг)

– Львів має довгу історію,  як локація для проведення літературних заходів, – говорить директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука Тетяна Пилипець. – Пригадаємо й щорічний Книжковий форум, який знаний у Європі та Світі, Дитячий літературний форум. Щороку, письменники мають за честь проводити у Львові презентації своїх книг. Львівська аудиторія готова до сприйняття друкованого слова, не лише, як культурна і літературна столиця. Але й як П’ємонт демократичних цінностей та місто-провідник ідей, що згодом переростають у соціальні тренди. Настав час, коли поняття новітньої української літератури військового жанру перетворилось з видання поодиноких книг у масове явище. А ще, військові автори, як солдати, продовжують служіння своїй країні. Просто фронт у них тепер інший. Замість окопів на «нулі» – друковані рядки, сповнені власних думок і переживань. І задача не менш важлива: обороняти Україну в культурній площині.

Форум триватиме три дні, із 6 по 8 травня. Упродовж цього часу  читачі матимуть нагоду відвідати більше як 20 заходів, де дізнаються більше про військову літературу та людей, які її творять. Крім того, військові письменники проведуть низку творчих зустрічей із шанувальниками у районах Львівщини.

Більш детально із усіма подіями Першого всеукраїнського форуму військових письменників можна ознайомитись на офіційній сторінці  форуму у мережі Фейсбук.

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ
Відділення спеціальних кореспондентів Інформаційного агентства МО України (м. Львів)

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.