У Львові за ₴4,2 млн відреставрують дах храму Климентія Шептицького

604
Церква Св. Климента Шептицького. 2015 р.
Церква Св. Климента Шептицького. 2015 р.

У Львові за 4,2 млн грн відреставрують дах храму Климентія Шептицького (костелу Казимира), що на вул. Кривоноса, 1. Управління охорони історичного середовища ЛМР 4 червня підписало угоду з підрядником про виконання робіт, про що повідомив Zaxid.net із сайту публічних закупівель Prozorro.

Підрядник – ТОВ «Арка-Пік» виконає усі роботи за 4,171 млн грн. Зокрема, під час реставрації відновлять перекриття, дерев’яну частину даху, а найбільш пошкоджені елементи замінять. Окрім того, під час ремонтних робіт облаштують нове покриття на горищі, відреставрують покриття дзвіниці та сингатюрки (малий храмовий дзвін).

Завершити усі роботи з реставрації даху мають до кінця 2019 року.

Додамо, що цього року у Львові також планують відреставрувати храм Пресвятої Євхаристії з келіями на пл. Музейній, 3, храм Святої Трійці на вул. Тершаковців, 1-а, сходи на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі.

Храм Святої Трійці – колишній костел монастиря сакраменток, сучасний вигляд
Храм Святої Трійці – колишній костел монастиря сакраменток, сучасний вигляд

Храм Климентія Шептицького збудовали у 1656–1664 рр. для чернечого ордену реформатів. У 1648 році його спалили, а у 1656 році храм почали відбудовувати, добудувавши монастирські корпуси, і освятили його іменем святого Казимира. У 1783 році храм передали сестрам милосердя, де черниці організували шпиталь. З 1980 року весь комплекс Милосердя використовувався Міністерством внутрішніх справ СРСР, а згодом МВС України.

З 2007 року костел передали греко-католицькій церкві під посвятою св. Климентія Шептицького. У корпусах монастиря розташований навчальний корпус Львівського державного університету внутрішніх справ. Тут також діє музей сакрального мистецтва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.