У Львові з’явиться пам’ятник першому вітчизняному комп’ютеру

0
709
У Львові з'явиться пам'ятник першому вітчизняному комп'ютеру
У Львові з'явиться пам'ятник першому вітчизняному комп'ютеру

У центрі Львова з’явиться унікальний пам’ятник першому комп’ютеру українського виробництва. На вулиці міста стоятиме справжня модель “ПК-01 Львів”, який мав близько тисяч екземплярів.

Перший комп'ютер українського виробництвf "ПК-01 Львів"
Перший комп’ютер українського виробництва “ПК-01 Львів”

За інформацією Gazeta.ua, ініціатива встановити пам’ятник належить організаторам Фестивалю

Кандидат технічних наук, доцент кафедри ЕОМ Володимир Якович Пуйда
Кандидат технічних наук, доцент кафедри ЕОМ Володимир Якович Пуйда

комп’ютерного мистецтва De:Coded, який цими днями проходить у Західній столиці. Україна нагадає усьому світу про важливий внесок у розроблення персональних комп’ютерів.

“Сьогодні важко собі уявити світ без комп’ютерної техніки, а в минулому сторіччі вони були справжнім відкриттям. Ми хочемо, щоб світ пам’ятав про внесок українців у розвиток сучасних технологій”, – розповіла одна з організаторів проекту Анастасія Туманова.

Модель “ПК-01 Львів” купили у мешканця Одеси за 2 тисячі гривень. Він придбав його ще у 1990 році, але так і не користувався, адже не знав як. Кожен охочий зможе підключитись до пам’ятника по Bluetooth і написати на екрані будь-який текст.

Творцем унікального пристрою був викладач університету “Львівська Політехніка” Володимир Пуйда. Він не очікував, що творіння стане настільки популярним у наші дні.

Зазначимо, що у радянські часи більшість інженерів переважно копіювали розробки американських колег, і вони коштували по кілька десятків тисяч рублів. Творіння Пуйди радянська влада оцінила у 650 рублів.

Ористарх БАНДРУК

Loading...

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.