У Львові вшанують пам’ять Ольги Басараб

849
Ольга Басараб http://szru.gov.ua/index_ua/wp-content/uploads/2015/02/basarab.jpg

Сьогодні, 12 лютого 2018 року, на Янівському цвинтарі громада Львівщини вшановуватиме пам’ять видатної діячки визвольних змагань Ольги Басараб. О 12.00 представники громадськості та влади покладуть квіти до могили Басараб, відтак відбудеться віче, – повідомляє Твоє місто.

Ольга Басараб організувала першу жіночу чоту в складі легіону Українських січових стрільців, після Першої світової війни працювала на дипломатичній службі, провадила харитативну й просвітницьку діяльність у «Комітеті допомоги раненим і полоненим» у Відні та в «Комітеті допомоги цивільному населенню», за що відзначена міжнародною організацією Червоного Хреста.

Ольга Басараб http://incognita.day.kiev.ua/assets/components/phpthumbof/cache/_s.d3f644086fffdc57d9564e6039f5d8985659.jpg
Ольга Басараб http://incognita.day.kiev.ua/

Після ліквідації дипломатичних представництв УНР 1923 р. Ольга переїхала до Львова, де стала членом Головної управи філії Союзу українок у Львові, активно співпрацювала з Українською військовою організацією, була зв’язковою полковника Євгена Коновальця.

Зліва - дес. Г.Дмитерко, хор. С.Галечко, О.Басараб. Відень, 1917 р.
Зліва – дес. Г.Дмитерко, хор. С.Галечко, О.Басараб. Відень, 1917 р.

Її арештувала польська поліція разом з подругою Стефанією Савицькою 9 лютого 1924 року. Після кількох днів допитів, під час яких застосовували тортури, жінку знайшли мертвою у тюремній камері в тюрмі по тодішній вулиці Яховича (тепер в цьому приміщенні Шевченківський відділ поліції – ред.). Влада стверджувала, що Басараб покінчила життя самогубством, натомість українські організації наполягали на тому, що жінку вбили польські силовики. Смерть Басараб викликала протести, влада змушена була провести ексгумацію. Її перепоховали на Янівському цвинтарі, але незабаром розслідування обставин смерті Ольги Басараб припинили.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.