У Львові вшанували памʼять видатного композитора і музикознавця Мирослава Скорика

685
Вшанування пам’яті Мирослава Скорика
Вшанування пам’яті Мирослава Скорика

1 червня, у третю річницю смерті видатного композитора і музикознавця, Героя України, лавреата премії ім. Т. Г. Шевченка Мирослава Скорика музична еліта Львова, близькі друзі, колеги та представники Львівської національної філармонії вшанували пам’ять Маестро покладанням квітів на його могилі.

Мирослав Скорик – композитор, чия музика завжди звучатиме в кожному куточку Львівської національної філармонії, яка з вересня 2020 року має його ім’я, зазначили у філармонії.

Хоч Маестро вже немає з нами, та він завжди житиме у своїх композиціях, які звучать та звучатимуть не лише у рідному Львові, а й у всьому світі, заворожуючи та надихаючи тисячі людей.

Вшанування пам’яті Мирослава Скорика
Вшанування пам’яті Мирослава Скорика

Його “Мелодія” стала своєрідним символом солідарності з Україною та щодня звучить у найрізноманітніших виконаннях у різних країнах світу, єднаючи тисячі людей навколо нашої Батьківщини. Цікаво, що цей твій був написаний до фільму “Високий перевал” на прохання кінорежисера Володимира Денисенка.

Мирослав Скорик
Мирослав Скорик

Фільм 1981 року розповідає про повоєнні роки в Галичині через призму однієї родини. Радянська цензура заборонила показували українських націоналістів з симпатією (але це хотів зробити Денисенко). Тому він звернувся до Скорика з проханням написати таку музику до кінострічки, яка могла б “розкрити” глядачеві те, чого не можна показати. Уперше твір прозвучав для флейти й фортепіано, а згодом композитор зробив перекладення для скрипки з фортепіано, скрипки з оркестром.

А написана Скориком у 60-ті роки пісня “Не топчіть конвалій” стала першим твістом не тільки в Україні, але й у багатьох сусідніх країнах.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.