У Львові вшанували пам’ять автора музики гімну України

257
Вшанування пам'яті Михайла Вербицького
Вшанування пам'яті Михайла Вербицького

Вчора, 7 грудня 2018 року, у Львові вшанували пам’ять автора музики до державного гімну України — отця Михайла Вербицького в 148-мі роковини з дня його смерті. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

Вшанування пам'яті Михайла Вербицького
Вшанування пам’яті Михайла Вербицького

Представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника композитору, відкритому кілька років тому в центральній частині обласного центру, та виконали гімн України.

Вшанування пам'яті Михайла Вербицького
Вшанування пам’яті Михайла Вербицького

Я впевнений, що люди, які прийшли сьогодні вшанувати пам’ять отця Михайла Вербицького, достеменно знають хто є автором Національного, а тепер Державного гімну України. Також я хочу подякувати присутнім тут дітям, адже переконаний, що ви сьогодні разом із дорослими людьми, які давно зробили вибір у житті, пройшли через відновлення української державності, Помаранчеву Революцію, Революцію Гідності, а тепер захищають Україну кожен на своєму місці від Російської агресії, сьогодні наберетесь сили, натхнення, мужності і цей день для кожного з вас стане великими святом. Хай на цій дорозі вас завжди супроводжує добра доля і дорогі дітки завжди пам’ятайте, що за нашу землю, державу, віру, та мову завжди треба боротися і тоді ми обов’язково переможемо. Слава Україні!»,-  зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Вшанування пам'яті Михайла Вербицького
Вшанування пам’яті Михайла Вербицького

«Наші урочистості, які розпочались тут сьогодні, біля пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому будуть завтра продовжені на місці його вічного спочинку, адже отець Михайло Вербицький не тільки творець величної мелодії нашого Національного Державного гімну, це галицький видатний композитор, який так би мовити взяв на себе ту нішу творення поважної музики в середині 19 століття, між Бортнянським і Лисенком, який продовжив українську музичну школу.  Завтра біля могили отця Михайла Вербицького у селі Млини на березі річки Шкло будуть продовжені ці урочистості і ми вклонимось тлінному праху і вічній пам’яті отця Михайла Вербицького»,- зазначив  голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа.

На завершення усі присутні виконали церковний гімн «Боже Великий Єдиний».

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.