У Львові вперше презентують кіноперформанс «Гра в хованки з паном Лятошинським»

220
У Львові вперше презентують кіноперформанс «Гра в хованки з паном Лятошинським»

11 липня о 19:00 в Jam Factory Art Center (зал Авдиторіум) презентують короткометражний фільм, створений на основі перформансу, що відбувся у квартирі Бориса Лятошинського наприкінці 2023 року. Для відвідувачів – це можливість дізнатися більше про історію українського композитора, занурившись в атмосферу квартири митця та атмосферу Києва XX сторіччя.

Головна мета авторів проєкту — довести глядачам, що українська культура була і розвивалась, завжди, пробивалася навіть крізь залізну завісу Радянського Союзу.

Перформанс є грою-пошуком, часом іронічною, часом навіть драматичною. Будинок оживає і перетвориться на химерний простір, в якому комусь таки пощастить «впіймати» пана Лятошинського. Перформанс поєднує в собі музику відомого українського композитора із практиками сучасного перформативного мистецтва, електронною музикою та сучасним танцем.

Після перегляду фільму для відвідувачів зіграють сонату для скрипки з фортепіано і цикл «Відображення» Бориса Лятошинського: Єва Куліковська (фортепіано) і Борис Коблик (скрипка). Під час події буде можливість поспілкуватися із автором і режисером перформансу Богданом Поліщуком та головою ГО Liatoshynsky Foundation Тетяною Гомон.

Раніше презентація кіноперформансу відбулася в Києві, у Музичному салоні Національної філармонії України.

Борис Лятошинський – український композитор, неперевершений симфоніст, основоположник модернізму в українській музиці, вчитель нової генерації українських композиторів, які привнесли в українське мистецтво явище авангарду 60-х років.

Квитки на подію за посиланням: https://lviv.kontramarka.ua/uk/gra-v-hovanki-z-panom-latosinskim-94725.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR08gzASOXgsxqQo05Rj7dVP8jF-H6VAbG1TwORznh4qm1FZypfHhq8kxj0_aem_jyX6tmNPtDiwIF8OMQKm7g

Для довідки: 

Команда перформансу «Гра в хованки з паном Лятошинським»: режисер, автор проєкту: Богдан Поліщук; відеограф: Дмитро Захаров; музичне рішення: Яна Шлябанська; хореографка: Марія Шурхал; сценографка: Олена Поліщук; художниця по світлу: Світлана Змєєва; продюсер проекту: Руслан Кірш; PR: Юрій Гулевич.

Перформери: Варвара Турта, Анна Кірш, Руслан Кірш, Олександра Магера, Марія Потапенко, Акім Зварич, Яна Шлябанська.

Проєкт сворювався в партнерській співпраці та за підтримки організацій ГО Liatoshynsky Foundation, ГО Ігнеа Корда, ГО Студіа Фугу, ГО «Фундація Лятошинського».

Фінансування було здійснено зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut Ukraine. goethe.de. За дружньої підтримки ГО Галерея Сценографії.

Леся ДУНЕЦЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.