У Львові вперше покажуть виставку “Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського”

592
У Львові вперше покажуть виставку "Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського"

В понеділок, 14 серпня 2023 року, о 17.00 у виставковій залі Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької, що знаходиться по вул. Листопадового Чину, 7 (відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького) , відбудеться відкриття виставки “Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського”. Подія відбуватиметься в рамках П’ятих Львівських Фото Фестин.

“Декілька років тому після сканування Романом Метельським чорно-білих фотоплівок відкрилась важлива сторінка творчої діяльності Карла Звіринського – фотографія. Займаючись дослідженням архівних матеріалів тата припускаю, що перші знання та досвід отримав в МПШ, де в 1942-43 рр. діяли курси фотографів, про що свідчить запис в архіві художника. Зараз трудно встановити коли саме митець купив свій перший фотоапарат, але аналізуючи фотографії можна стверджувати, що це відбулось орієнтовно кінець 1940-х-початок 1950-х рр. З роками міняв фотоапарати, купував необхідні прилади та хімікати для фотографування та друку фотографій в домашніх умовах. Тематика була дуже різноманітною: пейзажі, портрети, квіти, ріки, дерева, каміння, коріння і т. п. Фото дуже часто ставали в подальшому матеріалом для створення картин”, – розповідає донька митця Христина Звіринська-Чабан.

На виставці представлена одна з тем – Гуцульщина, яку Карло Звіринський дуже любив і радо майже кожного літа їздив разом з подружжям Р. і М. Сельських та товариством. У фотографіях передано багатогранність краси гуцульського краю.

Вхід на відкриття вільний. До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.