У Львові відновили реставрацію Собору Святого Юра

1460
Собор святого Юра, в якому прийняв свячення о. Дольницький. Фото: http://weloveua.com
Собор святого Юра, в якому прийняв свячення о. Дольницький. Фото: http://weloveua.com

На початку листопада голова Курії Львівської архиєпархії УГКЦ Митрополит Львівський Ігор Возьняк звернувся листом до управління капітального будівництва Львівської ОВА щодо відновлення ремонтно-реставраційних робіт.

Про це повідомляє Leopolis.news.

Першочергово виникла потреба завершити облаштування сходів при центральному заході для зручності парафіян інформує прес-служба ЛОВА.

«З обласного бюджету в межах програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення виділили 6 млн. грн. На сьогодні потрібно здійснити основні роботи для того, аби реконструкція була проведена відповідно до проекту. В пріоритеті, завершення сходів, які ведуть до собору, а також улаштування водостічної системи навколо всього комплексу», – повідомив т.в.о. начальника управління капітального будівництва Роман Дуля.

Відкоригований проект по об’єкту «Реставрації та реабілітації (ревалоризації) об’єктів комплексу Пам’ятки архітектури Національного значення XVIII ст. ох. №376 Архикатедрального собору Св.Юра в м. Львові пройшов експертизу та отримав позитивний експертний звіт.

В проекті йдеться про впорядкування території горішнього і долішнього подвір’їв, реставрацію дзвіниці, брам та огорож, завершити реставрацію Митрополичих палат, облаштувати об’їзд північного і західного корпусів капітули.

З 1998 року собор належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.