У Львові відновили реставрацію Собору Святого Юра

693
Собор святого Юра, в якому прийняв свячення о. Дольницький. Фото: http://weloveua.com
Собор святого Юра, в якому прийняв свячення о. Дольницький. Фото: http://weloveua.com

На початку листопада голова Курії Львівської архиєпархії УГКЦ Митрополит Львівський Ігор Возьняк звернувся листом до управління капітального будівництва Львівської ОВА щодо відновлення ремонтно-реставраційних робіт.

Про це повідомляє Leopolis.news.

Першочергово виникла потреба завершити облаштування сходів при центральному заході для зручності парафіян інформує прес-служба ЛОВА.

«З обласного бюджету в межах програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення виділили 6 млн. грн. На сьогодні потрібно здійснити основні роботи для того, аби реконструкція була проведена відповідно до проекту. В пріоритеті, завершення сходів, які ведуть до собору, а також улаштування водостічної системи навколо всього комплексу», – повідомив т.в.о. начальника управління капітального будівництва Роман Дуля.

Відкоригований проект по об’єкту «Реставрації та реабілітації (ревалоризації) об’єктів комплексу Пам’ятки архітектури Національного значення XVIII ст. ох. №376 Архикатедрального собору Св.Юра в м. Львові пройшов експертизу та отримав позитивний експертний звіт.

В проекті йдеться про впорядкування території горішнього і долішнього подвір’їв, реставрацію дзвіниці, брам та огорож, завершити реставрацію Митрополичих палат, облаштувати об’їзд північного і західного корпусів капітули.

З 1998 року собор належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.